Рубрика: Суспільство

22 липня

Вчені знайшли десятки невідомих вірусів у льодовиках Тибету

foto

"Крижані пастки" зберегли віруси, які були в атмосфері під час замерзання кожного шару

У льодовиках Тибету знайшли понад тридцять невідомих науці вірусів у віці до 15 тисяч років.

Про це пише УНІАН з посиланням на Microbiome.

Вчені з центру полярних і кліматичних досліджень Берда, центру наук про мікробіому і з кафедри мікробіології Державного університету Огайо (США) проаналізували вершину (6710 метрів над рівнем моря) і плато (6200 метрів над рівнем моря) крижаної шапки Гулія на північному заході тибетського нагір'я. "Крижані пастки" зберегли віруси, які були в атмосфері під час замерзання кожного шару.

Шари формували щось на зразок часової шкали, завдяки якій можна більше дізнатися про зміни клімату, мікроби, віруси і гази в різний історичний період. Для того, щоб дістати зразки, вчені пробурили два крижаних керни на вершині і плато крижаної шапки. А вже в лабораторії дослідники застосували новий "надчистий" метод для аналізу мікробних і вірусних спільнот.

У підсумку вчені з'ясували, що зразки з Тибетського плато містять віруси, яким аж до 15 тисяч років. З 33 виявлених вірусів - 28 є унікальними.

"Ці віруси можуть процвітати в екстремальних умовах. У них є генетичні підписи, які допомагають інфікувати клітини в холодних умовах. Їх нелегко витягти, тому новий метод, ймовірно, допоможе знайти аналогічні генетичні послідовності в інших екстремальних умовах - на Марсі або на Місяці, наприклад, або в пустелі Атакама", - розповів співавтор дослідження Метью Салліван.

Оскільки у знайдених вірусів немає одного універсального гена, таксономію нових інфекційних агентів визначали шляхом зіставлення загальних наборів генів з геномами 2304 відомих вірусів.


22 липня 2021, 13:55
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Італія ввела обов'язкову вакцинацію всіх працівників

ВООЗ призупинила сертифікацію російської вакцини «Спутник V»

Вчені пояснили, чому змії пережили динозаврів

На Закарпатті державні виконавці стягнули з боржників понад 90 мільйонів гривень аліментів

Что нужно успеть до начала новогодней суеты?

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено