Рубрика: Надзвичайне

23 червня

Українцям порадили утриматися від поїздок до країн, де є спалах Delta-штаму коронавірусу

foto

Громадянам України порадили утриматися від поїздок до країн, де фіксується великий спалах Delta-штаму COVID-19. А тим, хто прибуватиме з них, рекомендується бути готовими до додаткових карантинних обмежень

Про це пише УНН з посиланням на заяву Міністерства закордонних справ України.

“З метою захисту здоров’я населення України та забезпечення контролю над епідемічною ситуацією в нашій державі, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до країн, де спостерігається найбільший спалах зазначеного різновиду COVID-19: Індії, Великої Британії, Португалії, Російської Федерації, до повної стабілізації епідемічної ситуації”, — йдеться в повідомленні.

Тим громадянам, які наразі перебувають на території зазначених країн, рекомендується чітко дотримуватися протиепідемічних вимог та інструкцій представників компетентних органів країни перебування, невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у разі появи симптомів респіраторного захворювання, а також бути готовими до додаткових карантинних обмежень після прибуття в Україну.

Ситуація з Delta-варіантом в Україні та у світі

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), Delta-варіант наразі поширився вже на 85 країн (6 нових країн за тиждень). Даних щодо поширення в Україні цього штаму у ВООЗ наразі немає.

Цей варіант є більш заразним, ніж всі попередні варіанти нового коронавірусу SARS-CoV-2.

Так, нове дослідження Служби охорони громадського здоров'я Англії (PHE) передбачає, що Delta-варіант має на 64% вище ризик передачі інфекції в приміщенні в порівнянні з Alfa-варіантом (вперше виявленим в Великій Британії) - і на 40% більше передається поза приміщеннями. За даними PHE від 11 червня, штам також у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше – до реанімації. Водночас, наголошується, що ефект від вакцин здебільшого зберігається.

У НАН України з цього приводу вказують, що останні новини щодо поширення штаму Delta викликають стурбованість: вона пов’язана насамперед із тим, що цей штам дуже поширився у РФ.

"З огляду на великі обсяги міграції з РФ, можна очікувати, що нова хвиля поширення COVID-19 може початися зі сходу України. Час її настання істотно залежить від частки штаму Delta в Україні, яка наразі невідома. При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації нова хвиля може початися раніше осені", - відзначають у НАН України.

Також там наголошують: нова хвиля може виявитися вищою від попередніх, особливо у вираженні навантаження на лікарні. І рекомендують щонайменше розглянути доцільність встановлення додаткового контролю та обмежень щодо міграції між Україною та країнами, в яких стрімко збільшується частка варіанту Delta, задля відтермінування поширення цього штаму в Україні.

За підсумками наради у Президента напередодні стало відомо, що в Україні розглядають можливість обмежень щодо міграції з країнами, де стрімко поширюється Delta-штам коронавірусу. Так, Міністерство закордонних справ та Міністерство охорони здоров’я мають підготувати відповідні пропозиції.


23 червня 2021, 17:02
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Закарпатка вдарила свого співмешканця ножем у шию

Закарпатська поліція затримала водія, який скоїв смертельнe ДТП у Сваляві

1 грудня на Закарпатті COVID-19 виявили у 496 осіб

Служби життєзабезпечення Закарпаття готуються до ліквідації надзвичайних подій, пов’язаних із погіршенням погодних умов

Смертельна ДТП у Сваляві: вантажівка протягла жінку 200 метрів (ФОТО)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено