Рубрика: Суспільство

28 травня

Угорщина змушена дарувати вакцини іншим країнам через обмаль охочих вакцинуватись

foto

На тлі спаду темпів вакцинації уряд Угорщини заявив у четвер, що в найближчі дні він поділиться з іншими країнами понад 140 тисячами доз вакцини зі своїх невикористаних запасів

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AP.

У радіоінтерв'ю прем’єр-міністр Віктор Орбан зазначив, що 3 мільйони дорослих в країні з населенням трохи менше як 10 мільйонів ще не отримали щеплення.

"Боюся, у вас складеться образ, мовляв вам зійде з рук відмова від вакцини. Справа в тому, що це вірус, який нікуди не дінеться ... Рано чи пізно він знайде всіх", - попередив Орбан в п'ятницю.

Угорський уряд планує подарувати 100 000 доз вакцини AstraZeneca острівній державі Кабо-Верде. Ще 41 000 доз вакцини Pfizer/BioNTech буде надана Чехії.

Угорщина ввела принаймні першу дозу вакцини 52,3% свого населення, що є другим за величиною показником в ЄС. Але вона може наблизитися "до стелі", оскільки майже всі зареєстровані громадяни були вакциновані. У результаті більше доз вакцини є доступними, ніж людей, охочих їх отримати.

У той час як середня кількість доз, які щодня вводилися в країні, була понад 75 000 в середині квітня, на цьому тижні їх число впало нижче 30 000. За даними уряду, у вівторок було введено трохи більше ніж 3 000 доз.

Угорщина отримала 154 дози вакцини на 100 жителів, що є найвищим показником в ЄС за даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC). Це значно перевищує наступний за величиною показник Кіпру з 81 дозою на 100 жителів.

За даними ECDC, майже 3 мільйони доз китайської вакцини Sinopharm, які вже були доставлені, залишаються невикористаними.

Минулого тижня Угорщина стала єдиною з 27 країн ЄС, яка відмовилася від третього контракту на закупівлі вакцини Pfizer/BioNTech до 2023 року.

Уряд планує витратити близько 46 мільйонів євро на інформаційну кампанію проти сумнівів щодо вакцинації.


28 травня 2021, 18:47
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Від початку грудня вакцинувалося понад 25 тисяч закарпатців

Два автобусні маршрути в Ужгороді залишилися без перевізників

Відсторонення невакцинованих працівників - роз'яснення Фонду соцстрахування

Бустерні дози Pfizer та Moderna дають найкращий захист з усіх вакцин

За 11 місяців 2020 року закарпатські митники зафіксували понад дві тисячі порушень на кордоні

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено