Рубрика: Суспільство

06 лютого

Топ 5 університетів куди поїхати вчитися в Європу

foto

Все більше українських випускників вирішують здобувати освіту в країнах Європи

Англійська мова вже давно перестала бути чимось недосяжним, а мережа Інтернет дозволяє отримати всю необхідну інформацію про вступ, просто сидячи в себе вдома. Куди ж найкраще поїхати вчитися в Європу?

 

Навіщо взагалі вчитися за кордоном?

Перед тим, як назвати популярні країни та кращі університети, давайте коротко зупинимося на головних чинниках, які рухають нашою студентською молоддю в напрямку Європи.

 • Освіта в країнах Європи є однозначно якіснішою, ніж в Україні. Про це свідчать світові рейтинги. Знання та навички, які ви отримаєте в університетах Європи, є дійсно потрібними на ринку, тому ви зможете розраховувати на швидке працевлаштування.
 • Важливим фактором для багатьох є відносна близькість до рідної домівки, можливість частіше бувати вдома, менші витрати на пересування.
 • Навчання в Європі – це також чудовий шанс стати самостійним, ви будете просто змушені приймати важливі рішення та вирішувати проблеми, знаходити зв’язки.
 • Є чимало стипендіальних програм, завдяки яким в Європі можуть навчатися навіть ті, хто не в змозі оплатити навчання. Закордонна освіта — це не завжди і не обов’язково великі гроші.
 • В Європі є можливість працювати під час навчання, бо багато країн видають іноземним студентам дозвіл на працевлаштування. А якщо вам вдалося підробляти на посаді, близькій до своєї майбутньої спеціальності, — це взагалі великий успіх.
 • Щодо працевлаштування також варто зазначити, що закордонні університети мають тісну співпрацю із крупними міжнародними компаніями. Студенти мають можливість стажуватися там, а за показавши добрі знання і вміння, часто там і працевлаштовуються. Тож ваша кар’єра цілком може стартувати ще зі студентської лави.

Найкращі університети Європи

При виборі вищого учбового закладу для вступу найпростіше орієнтуватися на світові рейтинги. Вони дають більш-менш об’єктивну оцінку університетам та коледжам. Так, наприклад, за найсвіжішою версією глобального рейтингу вищих навчальних закладів QS World University Rankings, станом на 2021 рік, до першої п’ятірки найкращих вузів Європи входять:

 1. Оксфордський університет, Великобританія.
 2. Федеральна вища технічна школа Цюріха, Швейцарія.
 3. Кембриджський університет, Великобританія.
 4. Імперський коледж Лондона, Великобританія.
 5. Університетський коледж Лондона, Великобританія.

Звісно ж, навчання у цих топових вишах є доволі дороге. Та все ж це не означає, що туди нереально потрапити. Пошукайте в Інтернеті, на освітніх порталах чи урядових сайтах, і ви обов’язково натрапите на грантові програми для талановитої молоді. Чимало українців навчаються в Європі саме завдяки спонсорським коштам.

Під час підготовки пакету необхідних документів зверніть особливу увагу на мотиваційний лист. Також університети можуть попросити рекомендації від ваших викладачів або роботодавця. Це дуже важливі документи, які показують вас як особистість. Найкраще, щоб їх для вас приготували професіонали. Наприклад, на Top Wrters Review можна обрати надійну фірму з доброю репутацією. Це простий спосіб зробити власну чудову презентацію для приймальної комісії. На Заході студенти активно користуються такими сервісами.

Теж престижно, зате дешевше

Рекомендуємо також звернути увагу на інші навчальні заклади Європи, куди поступити реальніше, дешевше і, тим не менш, ви все одно матимете гарантію якісної освіти, отримаєте диплом, який визнаватимуть у більшості країн світу, та зможете будувати успішну кар’єру. Отож, популярними країнами для навчання в Європі серед українців є Польща, Чехія, Німеччина.

Найдешевше вам обійдеться навчання в Польщі та Чехії. У Німеччині також є можливість поступити в державні навчальні заклади, німецька освіта ще якісніша, а вартість проживання відносно невисока. Взагалі країну вибирають, зважаючи на власний бюджет. Постарайтеся реально оцінити свої можливості.

У багатьох європейських країнах діють чудові стипендіальні програми для закордонних студентів. Це пояснюється просто — Європа зацікавлена у притоку до себе талановитої молоді. Ці люди, отримавши освіту, стануть кваліфікованими працівниками і службовцями, які, скоріш за все залишаться жити в ЄС і робитимуть свій вклад в економіку Старого Світу.

Ви заслуговуєте найкращого

Звісно, їхати навчатися в Європу не дуже патріотично, але українську систему вищої освіти все ще продовжують реформувати, щоб наблизити її стандарти до європейської. І до реальної конкурентоспроможності все одно ще далеко. У світовому рейтингу перший наш університет можна зустріти лише в кінці п’ятої сотні. Тому не гайте часу, здобувайте якісні знання і достойний диплом, аби впевнено дивитися в майбутнє.


06 лютого 2021, 18:26
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Скільки боргують закарпатців за житлово-комунальні послуги?

Громадянин Угорщини намагався потрапити в Україну з підробленим ПЛР-тестом

За фінансової підтримки Словаччини в одній зі шкіл Ужгорода оновили комп’ютерний клас

Командувач військами США в Європі оцінив ймовірність вторгнення Росії в Україну

В Україну прибула партія вакцин Pfizer від COVAX

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено