Ціна на газ в Європі злетіла до 335 доларів

foto

Ціни на природний газ зростають на тлі зниження поставок через термінали СПГ і холодну погоду

За минулу добу спотові ціни на природний газ в Європі зросли відразу на 18% і впевнено закріпилися вище за $300 за тисячу кубометрів. Про це повідомляє Інтерфакс в середу, 13 січня.

Ціна газу на голландському хабі TTF (контракт "на добу вперед") з поставкою в середу зросла до $335 за тисячу кубометрів після попереднього піку в $284 з поставкою у вівторок. З початку року ціна на газ додала майже 40%. Досягнутий показник є максимальним значенням з 27 вересня 2018 року, - йдеться в повідомленні.

Середнє значення цін на 2021 рік на TTF (спотові котирування січня і форвардні контракти до кінця року) зараз перебуває на рівні $264 за тисячу кубометрів.

Зазначено, що ціни на газ в Європі дорожчають з кожним днем ​​з оглядкою на шалене цінове ралі в Азії. Зараз весь вільний СПГ на планеті забирає Північно-Східна Азія, де поточні ціни на цей вид газу в чотири рази перевершують європейські котирування і вже "пробили" $1000 за тисячу кубометрів.

Надходження газу в трубопровідну мережу Європи через термінали СПГ в січні 2021 рік знижується до січня 2020 року на 49%. Це буде найбільш різке падіння за поточний зимовий сезон (в жовтні поставки знизилися на 30%, в листопаді - на 39%, в грудні - на 43%).

Початок 2021 року в Європі видався набагато холоднішим за 2020-й, і температурний прогноз на весь місяць істотно нижчий, ніж в три попередні вельми теплі зими.

При цьому український коридор доставки російського газу в Європу залишається неповним. Газпром може прокачувати в січні через Україну більш як 150 млн куб. м на добу (110 млн куб. м - довгострокова бронь і 41,6 млн куб. м на добу - додаткове місячне бронювання). Однак з початку року Газпром качає через ГТС не більш ніж 124 млн куб. м на добу. У грудні 2020 року Газпром на добу прокачував через Україну 183 млн куб. м на день.

Холодна погода змушує всю Європу активно витрачати запаси газу в підземних сховищах. Рівень поточних запасів (65,75% за підсумками газової доби 11 січня), що трохи нижче від середнього показника за попередні п'ять сезонів (66,13%).

За матеріалами Кореспондент


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.