Рубрика: Суспільство

19 грудня

Автомобіль «потопельник» - відмінні ознаки, як не купити такий транспорт

Вторинний ринок автотранспорту переживає бум популярності. В останні роки природа часто підносить сюрпризи людству: урагани, землетруси, потопи проносяться по містах і країнах, завдаючи величезної шкоди. Незважаючи на збитки, місцеві торговці нерідко намагаються отримати хоч якусь вигоду, продаючи товари різного призначення в інші країни. Саме тому сьогодні автомобільний ринок наповнили машини, які називаються «потопельники». Найчастіше вони приходять з Європи і США. Відмінною особливістю таких автомобілів вважається тривале або короткочасне перебування під водою під час потопу або виходу річок з берегів.

Автомобіль «потопельник» - загальні ознаки

Візуально або при побіжному погляді відрізнити транспорт, який побував у воді, від нормального, проблематично. Звичайно, недобросовісні торговці проведуть всі маніпуляції і заходи, щоб привести техніку в продажний вид. Так що, недосвідчений автомобіліст може замість цілком звичайного старого авто зробити автовикуп у Києві «потопельника» з купою потенційних проблем.

  • Перш за все, в такій техніці постраждає метал. Іржа, корозія - від тривалого впливу вологи навіть найміцніший метал швидко руйнується. Навіть якщо металеві деталі були якісно оброблені захисними лаками і фарбами, місця з'єднань, стиків і зварювання все одно можуть значно постраждати.
  • Салон від впливу води приходить в непридатність дуже швидко. Панелі, сидіння, оббивка, поролон - все це може вбирати вологу, покриватися цвіллю, розповзатися. Альтернатива всього цього - повна зміна облицювання салону.
  • Електроніка страждає однією з перших в разі потрапляння води. Вона безповоротно приходить в непридатність, може призвести до короткого замикання.

Автомобілі, що побували у воді, як правило, мають низьку вартість, тому вони такі привабливі. Але вигода від такого придбання ілюзорна – згодом на ремонт, заміну запчастин і агрегатів доведеться витратити ще більше. Таким чином, варто подумати, чи варто купувати такий проблемний автомобіль.

На що треба звернути увагу при покупці машини

Перш за все, насторожити повинна низька ціна за транспортний засіб. Торговець може розповідати про терміновість, необхідність швидкого отримання грошей. Найчастіше відповідь дуже проста – він хоче швидше продати проблемне авто, і отримати за нього, нехай і невелику, але вигоду.

Необхідно уважно оглянути кузов на предмет гниття металу, множинних корозійних процесів. Особливу увагу варто приділити порогам, зварним швам, стикам.

Перевірте салон, прощупайте сидіння, поролон, огляньте оббивку стелі, загляньте під килимки. Насторожити повинні колонії цвілі, чорні розводи, здуття, наявність мулу і піску в щілинах. В автомобілі є безліч місць, з яких пісок не так вже й легко прибрати.

Уважний автомобіліст завжди може побачити проблему. Також, в салоні може стояти стійкий запах вогкості, гнильних розкладів, який складно з чим-небудь переплутати.

Однією з ознак автомобіля-амфібії можна вважати наявність нових фар. На перший погляд це нормально, але не битий транспорт особливо не потребує зміни оптики. Справа в тому, що фари в підмочених авто майже завжди запотівають, і викорінити це без повної заміни оптичної системи досить складно.

Купівля вживаного авто в багатьох випадках вигідна справа. Європейці дбайливо ставляться до техніки, тому навіть багаторічна експлуатація істотно не знижує якість техніки. Головне – придбати хороший, не битий і не підтоплений транспорт, який буде служити довго і надійно.


19 грудня 2020, 16:01
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Всі дорослі американці отримали право вакцинуватися від COVID-19

Закарпаття отримало 1170 доз вакцини від Pfizer/BioNTech

У МОЗ очікують зростання захворюваності на COVID-19 після Великодня

Інтервал між першим і повторним зараженням COVID-19 в Україні становить приблизно 3-5 місяців — директор ЦГЗ

В Україні у 2021 році зросла летальність від COVID-19 – Центр громадського здоров’я

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено