Рубрика: Політика

11 грудня

"Венеціанка" рекомендувала реформувати Конституційний суд

foto

Комісія дійшла висновку, що КСУ "не може бути" покараний "за свої рішення, але його робота повинна бути поліпшена"

Конституційний суд потрібно реформувати і деполітизувати. Такого висновку дійшла Венеціанська комісія за терміновим запитом президента України щодо оцінки ситуації з КСУ в п'ятницю, 11 грудня.

"Конституційний суд не може бути "покараний" за свої рішення, але його робота повинна бути поліпшена", - сказано у висновках.

"Венеціанка" також дала Україні низку рекомендацій щодо реформування суду. Як вважають члени комісії, Верховна Рада повинна обмежити проблематику подань в КСУ конкретними питаннями; зобов'язати КСУ вказувати конкретні причини для кожного законодавчого положення, які він вважає неконституційними; притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності має бути врегульовано в законі про КСУ. Також необхідно детально визначити термін "конфлікт інтересів", зменшити кворум для прийняття рішень у справах, в яких кворуму недостатньо через самовідвід суддів; Рада повинна приймати законодавство, деталізуючи його наслідки для суддів КСУ; необхідно створити орган для перевірки кандидатів на обрання суддями КСУ.

Комісія рекомендувала заповнити чинні вакансії суддів КСУ від Ради і з'їзду суддів тільки після удосконалення механізму їхнього обрання.

"З метою деполітизації складу Конституційного суду, судді за парламентською квотою повинні обиратися кваліфікаційною більшістю", - резюмували у Венеціанській комісії.

За матеріалами Кореспондент


11 грудня 2020, 15:38
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Маркировка предохранителей для спецтехники

Показник захворюваності на грип та ГРВІ в Закарпатській області нижче визначеного епідемічного рівня

Судитимуть чотирьох членів ОЗГ за створення міжнародного каналу нелегальної міграції

На річках Закарпатської області очікується підвищення рівнів води

Криза у Словаччині: спікер парламенту пригрозив виходом з коаліції і новими виборами

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено