Рубрика: Політика

01 грудня

Баку вимагає нові території в Нагірному Карабасі

foto

Алієв вимагає передати Азербайджану місто Лачин і змінити транспортний коридор між Вірменією і Карабахом

Місто Лачин у Нагірному Карабасі має перейти під контроль Баку, заявив у вівторок, 1 грудня, президент Азербайджану Ільхам Алієв, пише Інтерфакс.

"Стратегічне значення Лачинського району полягає в тому, що по території району і через місто Лачин проходить Лачинський коридор. Як відомо, цей коридор знаходиться під контролем російських миротворчих сил. Коридор довгі роки знаходився під контролем Збройних сил... Вірменії. Можу сказати, що первісна версія спільної заяви, підписаної 10 листопада, містила положення про те, що цей коридор має залишатися під контролем Збройних сил Вірменії. Я висловив протест, і в результаті коридор перейшов під контроль російських миротворчих сил. Я вважаю це великим досягненням", - сказав Алієв у зверненні до народу.
 
За його словами, спочатку Вірменія просила коридор в 30 км шириною, але в підсумку він склав 5 км.
 
У той же час, РИА Новости повідомляють, що Алієв вимагає передачі міста Лачин. "Я ж під час бесід із президентом Росії говорив, що місто Лачин також має бути повернене нам. Тому ми пропонуємо побудувати новий коридор. Розробити маршрут нового коридору, що з'єднує Нагорний Карабах з Вірменією, і побудувати його. Тут вказано і час - протягом трьох років. Але я вважаю, що ми можемо зробити це раніше", - сказав Алієв.
 
На думку президента Азербайджану, коли параметри нового коридору будуть визначені, Лачин можна буде передати під контроль Баку.
 
"Це питання заслуговує на особливу увагу, тому що якби я не домігся його включення в заяву, то Лачинський коридор завжди охоплював би місто Лачин", - сказав Алієв.
 
Цю заяву вже прокоментували в Кремлі, пише ТАСС.
 
"Конкретно цю тему залишу без коментарів", - відповів Пєсков на запитання, чи дійсно Путін позитивно поставився до ідеї про коридор з Нахічевані в Азербайджан.
 
"Лише нагадаю, що тиждень чи два тижні тому ми в одному з повідомлень про телефонну розмову [Путіна] з Алієвим говорили про те, що глави держав разом з іншими проблемами обговорили питання розвитку та розблокування транспортних комунікацій у регіоні", - зазначив Пєсков.
 
За його словами, "теми транспортних комунікацій стоять на порядку денному й обговорюються лідерами".

За матеріалами Кореспондент

 


01 грудня 2020, 12:45
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Байден оголосив про надзвичайний стан через загрозливу діяльність РФ

Туреччина заявила про нейтралітет між Україною і РФ

Маркировка предохранителей для спецтехники

Показник захворюваності на грип та ГРВІ в Закарпатській області нижче визначеного епідемічного рівня

Судитимуть чотирьох членів ОЗГ за створення міжнародного каналу нелегальної міграції

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено