Рубрика: Економіка

30 жовтня

У Нацбанку озвучили причину обвалу гривні

foto

Погіршення курсових очікувань бізнесу створило підвищений попит на валюту, який виявився вищим за пропозицію, стверджують в НБУ

Визначальною причиною знецінення гривні по відношенню до долара і євро в III кварталі було погіршення очікувань бізнесу. Про це йдеться в жовтневому огляді Національного банку України, опублікованому в п'ятницю, 30 жовтня.

Погіршення очікувань створило підвищений попит на валюту, який виявився вищим за пропозицію. Це сприяло девальваційному тиску на валютному ринку в III кварталі, зазначають в НБУ.
 
У результаті офіційний обмінний курс гривні до долара на кінець III кварталу впав на 6% в порівнянні з кінцем II кварталу. З початку року гривня девальвувала майже на 20%.
 
За даними НБУ, найбільшими чистими покупцями іноземної валюти в цей період були імпортери побутових товарів і автотрейдери, зарубіжні інвестори на ринку облігацій внутрішньої держпозики і прямі іноземні інвестори, які виводили дивіденди.
 
Також зросли операції з купівлі валюти на умовах форвардних контрактів. НБУ в III кварталі як купував, так і продавав валюту на міжбанківському ринку.
 
З початку року збереглося позитивне сальдо операцій НБУ на міжбанку: чиста купівля становить близько $ 1 млрд.
 

 


30 жовтня 2020, 18:11
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Дефіцит Пенсійного фонду становить понад 18 мільярдів

Дефіцит бюджету-2020 перевищив 117 мільярдів

В Україні почали зростати борги за комуналку

Держказначейство зупинило фінансування усіх незахищених видатків – джерела

За десять місяців податки збагатили місцеві бюджети Закарпаття на майже 4 млрд гривень

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину