Рубрика: Суспільство

15 жовтня

У світі відзначають Всесвітній день миття рук

foto

Основна мета Всесвітнього дня чистих рук - привернути увагу людей до правильного миття рук з милом. Це найефективніший і найдієвіший спосіб захистити себе від різних інфекційних захворювань, включаючи коронавірус

Весь світ 15 жовтня з 2008 року відзначає важливе в умовах пандемії COVID-19 свято - Всесвітній день миття рук. Цей простий і водночас ефективний спосіб допоможе вберегтися від інфекційних захворювань, пише Кореспондент.

Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники таких захворювань, як вірусна пневмонія, гепатит, грип, ГРВІ, коронавірус.

За даними ЮНІСЕФ, щодня тільки від діареї, "хвороби брудних рук", вмирають п'ять тисяч і дітей. Половини цих смертей можна було уникнути, якби юні жителі планети ретельно мили руки з милом перед їжею і після відвідин туалету.

Три мільярди осіб, або 40% всіх жителів Землі, не мають можливості регулярно мити руки з водою і милом. Три чверті з них живуть в найбідніших країнах світу і належать до списку найбільш уразливих: діти і сім'ї, що живуть в неформальних поселеннях, таборах мігрантів і біженців або в районах активних конфліктів.

За підрахунками фахівців, це ставить під безпосередній ризик інфікування COVID-19 близько одного мільярда людей тільки тому, що у них немає елементарних засобів для миття рук.

У 1847 році лікар Ігнац Земмельвайс проаналізував причини високої дитячої смертності і "післяпологової гарячки" у жінок в пологових будинках Віденського загального госпіталю, де він працював.

Медик зробив висновок, що люди вмирають, зокрема, через те, що лікарі при наданні допомоги пацієнтам не обробляли руки після розтину померлих або після відвідування інфекційних хворих.

Земмельвайс запропонував колегам обробляти руки розчином хлорного вапна. Цей простий захід мав небувалий успіх - смертність різко скоротилася.

Вчені з'ясували, що просте миття рук з милом допомагає видалити з поверхні шкіри до 90% мікроорганізмів і дозволяє значно знизити передачу інфекцій контактно-побутовим шляхом.

Ця найпростіша процедура сприяє зниженню рівня гострих кишкових інфекцій більш ніж на 40%, а респіраторних захворювань - майже на 25%.

З нагоди Всесвітнього дня чистих рук в ДСНС України радять якомога частіше ретельно мити руки з милом щонайменше 30 секунд. Також бажано носити з собою компактний санітайзер і обробляти руки антисептиком.

Пам'ятайте, що чисті руки - запорука вашого здоров'я.


15 жовтня 2020, 12:51
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Зворотний бік російської армії

В Ужгороді запрацював Центр вакцинації від COVID-19: за перші 2 години роботи щепили 135 людей

Стильная мужская обувь: правила подбора

Как восстановить работу ПДУ: инструкция по удалению грязи

Словаки не бажають щепитися вакциною Sputnik V

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено