Рубрика: Політика

13 жовтня

Володимир Фенич: «Україна починається із європейського Закарпаття!»

foto

Систему відносин між Києвом та регіонами необхідно докорінно змінити

Кандидат історичних наук зі спеціальності «історія України», доцент УжНУ, кандидат до Закарпатської обласної ради від політичної партії «За Майбутнє» Володимир Фенич вважає, що наш край може зробити суттєвий економічний прорив, якщо відмовиться від пострадянського авторитарного способу державного управління регіонів. І пояснив, що для цього потрібно зробити: 

1) Відмовитися від патрон-клієнтарських відносин між Києвом і Ужгородом/Закарпаттям, замінивши їх на цивілізовані взаємини рівного з рівним та на засадах неухильного дотримання центральною виконавчою владою та органами місцевого самоврядування Закону про децентралізацію. Домогтися збалансованого підходу до податкових надходжень і митних зборів до державного та обласного бюджетів.

2) Головою Закарпатської обласної державної адміністрації та керівниками усіх правоохоронних структур в області повинні бути особи, кандидатури яких будуть погоджені найвищим органом місцевого самоврядування - Закарпатською обласною радою. Такий підхід відповідатиме духові Закону про децентралізацію влади не лише в Закарпатській, але й в інших областях України.

3) На керівні посади державного управління призначати не за партійною, чи якоюсь іншою патрон-клієнтарською системою, а виключно за професійною ознакою претендента та досвіду роботи в конкретній сфері діяльності. Повернути усі органи державного управління в Закарпатську державну адміністрацію. Переглянути місцевими органами самоврядування питання про кількість районних адміністративно-територіальних одиниць та формування громад з врахуванням думки їхніх жителів. За жодних обставин не допустити адміністративного об‘єднання Закарпаття з іншою чи іншими областями України.

4) Підтримка всіх рішень ради, спрямованих на якісний розвиток регіону, створення нових робочих місць, підняття життєвого рівня краян, сприяння у поверненні додому високопрофесійних спеціалістів та забезпечення миру і спокою в області, в якій хочеться жити, а не тікати з неї, зберігати сім‘ї та християнські цінності, а не плодити соціальне сирітство при живих батьках.

5) Толерування, захист та сприяння у збереженні і розвитку мовного розмаїття краю, вивченні мов та культур малих національних груп з багатовіковими історичними традиціями - карпаторусинської, угорської, румунської, німецької, словацької, ромської, єврейської, чеської, російської та інших у державних, муніципальних, приватних та громадських закладах освіти і національних товариствах.

6) У зв‘язку з тим, що не лише географічно, але й ментально Україна починається із європейського Закарпаття, в рамках Закону про децентралізацію ввести у навчальний процес загальноосвітніх шкіл області такі обов’язкові навчальні предмети як «Християнське віровчення та загальнолюдські цінності» і «Закарпаття в європейській та українській історії і культурі».

 


13 жовтня 2020, 15:40
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Результати виборів до Закарпатської обласної ради - вирок партії влади

В ЄС вважають рішення КС підставою для призупинення безвізу

Закарпаття: кримінальні справи проти членів комісій та перерахунок

Закарпатські поліцейські задокументували порушення в роботі ТВК в Мукачеві

В Україні наднизька явка виборців

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину