Рубрика: Суспільство

08 жовтня

Дитячі автокрісла: класифікація за вагою та віком маленького пасажира

Автокрісла від різних виробників можуть мати різну будову та габарити, але всі подібні дитячі товари діляться на певні класи в залежності від ваги та віку дитини. Ця класифікація стандартизована й прийнята у всіх країнах світу. Деякі з моделей поєднують в собі дві вагово-вікові групи, наприклад, 0+ та 1, а також 1 та 2, й тому можуть використовуватися протягом не одного-двох, а трьох-чотирьох років.

Групи 0 і 0+

Ці дитячі автокрісла були розроблені спеціально для дітей в такому віці, в якому вони не можуть самостійно сидіти – для немовлят. Вони нагадують собою традиційні люльки для «лежачих» колясок, кріпляться штатними ременями безпеки автомобіля на заднє сидіння й розміщуються проти ходу руху. Малюк фіксується у них багатоточечним м'яким ременем, додатковий захист передбачений навколо голови дитини.

Крісла 0+ можуть встановлюватися на будь-якому (задньому або передньому) сидінні, маленький пасажир розташовується в них завжди особою проти напрямку руху. Ці пристрої універсальні, бо можуть використовуватися не лише як дитячий транспорт, але також як переноска, гойдалка, люлька для прогулянкової коляски.

Група 1

Цей утримуючий пристрій своєю формою нагадує доросле автомобільне сидіння. Він призначений для малюків вагою 9-18 кг – зазвичай таку масу має дитина у віці від 9-12 місяців до 3-4 років. Крісло встановлюється переважно на задньому сидінні машини, завжди передньою частиною за рухом машини. У деяких виробників ці моделі оснащені функцією регульованого нахилу спинки – її відкидають, щоб дитині було зручніше спати.

Група 2

У таких автокрісел відсутні внутрішні утримуючи ремені, малюк пристібається штатним ременем автомобіля, який одночасно фіксує також сам пристрій. Існують варіанти зі знімною спинкою – залишається лише сидіння. Ці вироби, як й варіанти попередньої групи, встановлюються обличчям за рухом автомобіля, найчастіше на задньому сидінні.

Група 3, або бустери

У таких пристроях перевозять дітей у віці 6 до 12 років, що важать 22-36 кг. Це сидіння у вигляді пружної підкладки без спинки. Розміщуючись на ньому, дитина піднімається вище так, щоб її можна було безпечно зафіксувати автомобільним ременем та він не проходив близько до шиї малюка. Заборонено використовувати замість бустера звичайну пір’яну чи силіконову подушку, що не тримає форму й тому не може бути зафіксована в автомобілі як годиться.


08 жовтня 2020, 16:02
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Набули чинності зміни до ПДР для водіїв, велосипедистів і пішоходів

Чехія безкоштовно протестує все населення на COVID-19 перед Різдвом

На Закарпатті запобігли вивезенню за кордон 14-річної дівчини

Під час «карантину вихідного дня» поліція перевірила понад 580 суб’єктів підприємницької діяльності

У Берліні скасували найбільшу новорічну вечірку Німеччини

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину