Рубрика: Політика

17 вересня

На Закарпатті понад дві тисячі людей змінили свою виборчу адресу

foto

Станом на 16 вересня 2429 осіб на Закарпатті змінили свою виборчу адресу перед місцевими виборами, які пройдуть 25 жовтня

Серед цих людей є такі, які зареєстровані в інших регіонах, однак вирішили голосувати на Закарпатті, й ті, які зареєстровані в Закарпатті, проте вирішили змінити регіон. Такі дані оприлюднили на сайті Державного реєстру виборців.

Всього 431 особа змінила свою виборчу адресу та вирішила голосувати у Закарпатській області, 477 людини визначили свою виборчу адресу за межами регіону, а 1522 людина змінила свою виборчу адресу в межах Закарпатської області.

Як повідомляла ОПОРА, станом на 19 серпня виборчу адресу змінили 111 закарпатців, а станом на 1 вересня – 254. Наразі змінити виборчу адресу напередодні місцевих виборів на адресу фактичного місця проживання вже неможливо, адже процедура була доступна до 10 вересня.

Всього можливістю змінити виборчу адресу напередодні місцевих виборів скористалися 2426 закарпатців, що становить 1,95% від загальної кількості звернень в Україні.

У коментарі комунікаційниці ОПОРИ представниця громадської організації «Закарпаття-Донбас» Анжела Бабкіна розповіла, що внутрішньо переміщені особи в Ужгороді, які завдяки спрощеній процедурі зміни виборчої адреси зможуть вперше голосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання, не надто активно змінювали свою виборчу адресу з трьох причин.

«Як завжди, вибори прийшли неочікувано. Коли я спілкувалася з внутрішньо переміщеними особами в Ужгороді, я для себе виділила три моменти, чому саме не так багато людей захотіли змінити виборчу адресу. Перший – непоінформаваність про те, що це треба зробити. Люди просто не знали, що вони теж можуть голосувати на місцевих виборах, попри ту інформаційну кампанію, яка відбувалася. Крім цього, багато людей не знали, що виборчу адресу потрібно змінити саме до 10 вересня, - розповідає Анжела Бабкіна. - Тобто є люди, які думали, що встигнуть змінити виборчу адресу ще за 5 днів до дня голосування, як це було зі зміною місця голосування на президентських виборах, наприклад. Другий момент – люди не дуже були готові змінювати виборчу адресу, тому що треба було ставити до відома про це господарів житла, в якому вони живуть. Люди переживали, що через це можуть залишитися без житла. Третій момент – це люди, які розчарувалися і не знають кого обирати». 

Як з’ясувала комунікаційниця ОПОРИ, до Ужгородського та Мукачівського відділів соціального захисту населення люди без постійного місця проживання із проханням стати на облік, щоб визначити адресу соцзахисту як свою виборчу - не зверталися.

Як розповів керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах, станом на 16 вересня 38 звернень по країні ще опрацьовуються. Тож остаточної цифри щодо кількості виборців, які вирішили змінити виборчу адресу, ще можуть незначно змінитись.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Згідно з частиною 3 цієї ж статті - за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, відповідно до частини другої цієї статті.

Згідно з частиною 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців» у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону у заяві виборця вказується адреса житла, за якої він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України «Про Державний реєстр виборців» кожен виборець у разі зміни його персональних даних, зазначених у частині першій статті 6 та пунктах 1 і 4 частини першої статті 7 цього Закону, може звернутися до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі за формою, встановленою розпорядником Реєстру. Така заява може бути подана до органу ведення Реєстру особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Також заява може бути надіслана особою в електронній формі за підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», з використанням мережі Інтернет у встановленому розпорядником Реєстру порядку. Заява, надіслана з використанням мережі Інтернет, повинна містити адресу електронної пошти, на яку заявнику може бути надіслано повідомлення, передбачене цією статтею.

Джерело: ОПОРА


17 вересня 2020, 16:54
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


В Україні наднизька явка виборців

На Закарпатті поліцейські отримали 75 повідомлень про імовірні порушення під час виборів

На Закарпатті СБУ викрила і блокувала схему підкупу виборців

На сьогодні жодна виборча дільниця не забезпечена приладами температурного скринінгу та дезінфекторами - омбудсмен

Віра КАЧАНОВА: «Прийшов час для фахівців у владі»

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину