Рубрика: Надзвичайне

26 червня

В Україні прогнозують тисячі смертей від COVID-19

foto

Україна рухається за "жовтим сценарієм", який передбачає фактор помірної сезонності, кажуть дослідники

В Україні до кінця 2020 року від коронавірусу COVID-19 помруть до 4 тисяч осіб. Такий прогноз озвучили дослідники Київської школи економіки (КШЕ), повідомляє Інтерфакс-Україна в п'ятницю, 26 червня.

За їхніми словами, зростання захворюваності на COVID-19 в Україні викликане послабленням карантинних обмежень з 12 травня.

"Ми бачимо, що з 12 травня в межах карантинного періоду пішло зростання", - сказав під час презентації оновлених даних епідеміологічної моделі Київської школи економіки старший дослідник Юрій Ганіченко.

Він зазначив, що Україна рухається за "жовтим сценарієм", який передбачає фактор помірної сезонності. Даний сценарій передбачає до 4 тис. померлих від COVID-19 станом на кінець 2020 року.

"Ці цифри надані за умови, що буде тривати розумний таргетований карантин. Якщо карантин скасувати повністю, то цифри на кінець року будуть значно більші, в рази більші", - сказав він.

Ганіченко також зазначив, що модель КШЕ і засновані на ній параметри введення карантинних обмежень дозволяє пом'якшити вплив збільшення кількості тестувань на зростання захворюваності.

"Якщо ви більше тестуєте, то ви можете виявити більше хворих. Але нам потрібно знати не скільки ми виявили в тестах, а скільки відносно людей захворіли в регіоні, місті, селі. Тому ми запропонували унормувати кількість випадків на рівень тестування, тобто ділили на рівень тестування. Таким чином, це вирішує одну проблему, коли політики мають бажання приховати рівень захворюваності, і вони не проводять тестування", - сказав він.

Крім того, Ганіченко повідомив, що моделювання показує, що загальна кількість випадків захворювання на COVID-19 на сьогодні складає близько 150 тис., в тому числі близько половини - це активні випадки, включаючи безсимптомні, слабосимптомні випадки, захворювання сильної тяжкості, протестовані і не протестовані.

"Модель показує, що активних випадків близько 70 тис. за останній місяць, починаючи з кінця травня відсоток виявлення за результатами тестувань відповідає середньому в світі. Ми виявляємо, в середньому, 30% від хворих і активно хворих", - сказав він.

Ганіченко повідомив, що за умови чіткого дотримання карантинних обмежень, "не відкидається, коли з 1 серпня карантинні обмеження будуть пом'якшені як мінімум до кінця літа". Зокрема, карантинних обмежень повинні дотримуватися в областях, які "негативно впливають на статистику в Україні".

"Якщо ми не будемо спостерігати зараз посилення карантинних обмежень в тих областях, які негативно впливають на середню динаміку, то кількість випадків за день буде продовжувати зростати до того моменту, коли буде потрібно вводити великі карантинні обмеження", - сказав він.


26 червня 2020, 10:43
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Рахівщині другу добу шукають 25-річного львів’янина

Кількість випадків коронавірусу у Німеччині перевищила 2 мільйони

На Воловеччині горіла вантажівка

Сьогодні вранці на Воловеччині горів житловий будинок

За минулу добу в Україні зафіксували 8 199 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину