Рубрика: Суспільство

29 квітня

Більше половини школярів пробували наркотики

foto

Психоактивні речовини стали доступними навіть дітям, їх рекламою усіяні міста, а от помітити, що дитина на щось «підсіла», стало куди складніше, ніж ще кілька років тому.

Наркотики сьогодні не є чимось доступним лише для певної касти людей зі своїми зв’язками в цьому світі. Необов’язково мати пару-трійку знайомих «бариг», за допомогою яких можна дістати порошку або таблетку. Виходиш на вулицю – і відразу на зупинці на всю стіну написана адреса, де ти знайдеш те, що на час перенесе тебе в інший світ. На жаль, повертаються з цього світу не всі.

Як розповіла в ефірі «Громадського радіо» керівник проекту «Street power» Алла Мельник, для більшої половини сучасних школярів наркотики вже не є чимось невідомим – їх пробували близько 60% дітей. Представники проекту весь час борються з легкодоступністю наркотиків – зафарбовують рекламу ресурсів, де їх можна придбати. Так, сьогодні наркотики запросто можна купити в Інтернеті, як піцу або суші. Тільки їх не привезуть додому, а скажуть, де захований пакетик-закладка.

У поширенні наркозалежності також відіграє велику роль фінансова доступність дози – цю суму може зібрати будь-яка дитина. Заробляють, за словами Алли Мельник, малюючи ту ж рекламу ресурсів, де продають наркотики, на стінах. Роблять це за допомогою трафаретів, називаються такі «працівники» трафаретниками.

– За один напис платять 30 гривень, зробив 10 написів – заробив на дозу, – каже Алла Мельник.

Вживати діти можуть два-три рази на тиждень, а то і кожен день.

Тільки недавно співробітники проекту зафарбовували написи в Деснянському районі Києва. Виходити потрібно кілька разів на тиждень або хоча б раз – реклама наркотиків з’являється куди швидше, ніж зникає. Зафарбовують її активісти, комунальники, поліція.

Наймолодшим дітям, які вже відчували наркотичний кайф, за словами Алли Мельник, всього вісім років. Трафаретниками працюють зазвичай учні старших класів, але є й ті, хто починає так заробляти вже в 12 років.

Алла – також керівник молодіжного клубу, який допомагає повернутися дітям на правильний шлях. Не варто боятися – батькам не розкажуть. У клубі є соцпрацівники, психолог і психотерапевт, юрист. Сюди звуть тих, хто вже пробував наркотики і не тільки. Таких дітей часто приводять їх же друзі.

Одна зі складностей у виявленні ознак вживання наркотиків у сучасних дітей – це відсутність явних ознак, за якими батьки могли швидко зорієнтуватися раніше – проколів, «доріжок» на руках. Тому, за словами фахівця, варто звертати увагу на поведінку. Часто на таких дітей скаржаться вчителі – вони неадекватно поводяться, перестають бути активними під час уроків або прогулюють їх.

Алла Мельник підкреслює – вживання психоактивних речовин, особливо – синтетичних, може мати важкі, а іноді незворотні, наслідки для психіки дитини.

Співробітники проекту «Street power» змогли допомогти 40% дітей, які звернулись до них – таких в минулому році було близько 700 осіб. Деякі з них повертаються, щоб розповісти дорослим помічникам про своє нове життя і тепер уже разом боротися з дитячою наркозалежністю.

Джерело: Громадське радіо


29 квітня 2019, 16:57
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У водія вантажівки патрульні виявили деревину без відповідних документів

Демографічна ситуація у місті Ужгород у cічні–листопаді 2021 року

У Виноградові школи закрили на карантин

Україна сьогодні відзначає День Соборності

Як і де отримати "Доступні ліки" на Закарпатті: інструкція

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено