Рубрика: Суспільство

06 березня

Кому із закарпатців надаватимуться пільги з оплати за навчання у державних вишах?

foto

Готуючись до 14-ї сесії Закарпатської облради народні обранці під час засідань профільних комісій розглянуть підготовлений департаментом освіти і науки ОДА проект рішення «Про внесення змін до Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки» (зі змінами).

Відтак, вноситимуться зміни до зазначеної Програми, затвердженої рішенням обласної ради від 16 листопада 2012 року № 544 (зі змінами від 31 травня, 12 вересня 2013 року, 3 лютого 2014 року, 16 жовтня 2015 року, 30 листопада 2017 року),  та затверджуватиметься у новій редакції Положення про надання пільг з оплати за навчання студентів, які навчаються у закладах  вищої освіти області на контрактній основі.

Автор документу зазначає, що зміни до Програми дадуть можливість сконцентрувати зусилля місцевих органів виконавчої влади, громадськості на виконанні визначених завдань  в галузі освіти.

У новій редакції Положення про надання пільг з оплати за навчання студентів, які навчаються у державних (комунальних) закладах вищої освіти області  на контрактній основі, визначає умови для надання пільг з оплати за навчання. Зокрема, особам із числа дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування (до закінчення навчання в закладі); студентам  із  сімей, які виховують  5 і більше неповнолітніх дітей, у тому числі студентів закладів вищої освіти або учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до 23 років; особам із числа дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування.

Читай також: Кабмін хоче збільшити вартість навчання у ВНЗ

П'ятдесят відсотків суми, передбаченої контрактом, до досягнення 23 років (за станом на 1 листопада поточного навчального року): інвалідам з дитинства; інвалідам І − ІІ груп; студентам, обоє з батьків (особи, які їх замінюють) яких є інвалідами І або ІІ групи; студентам із сімей, які виховують  5 і більше неповнолітніх дітей, у тому числі студентів закладів вищої освіти або учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до 23 років.

У разі відрахування (до закінчення навчального року)  або переведення з контрактної форми навчання на державне замовлення студентів пільгових категорій заклад вищої освіти інформує департамент та повертає  невикористані за призначенням кошти (освітня послуга не надана).

Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством, відповідно до Заходів та джерел фінансування «Програма розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки».

На переконання директора департаменту освіти і науки ОДА Ганни Сопкової, виконання проекту рішення забезпечить охоплення всіх категорій студентів із малозабезпечених сімей (пільгові категорії) для здобуття вищої освіти, створення умов для підвищення індексу людського потенціалу та рівня освіти.

Прес-служба Закарпатської облради


06 березня 2019, 11:58
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Зайнятість та безробіття населення Закарпатської області у 2019 році

На закарпатських перевалах поліція розгорнула блокпости та КПП (ФОТО)

Названі терміни закінчення навчального року в школах

На Закарпатті в самоізоляції перебуває 7233 особи

Женские сандалии – отличный выбор под любой наряд

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину