Рубрика: Суспільство

01 вересня

Суд заблокував відключення аналогового телебачення в Україні

foto

Відключення аналогового ТБ переноситься на невизначений термін через ухвалу районного суду м. Сарни

30 серпня Сарненський районний суд Рівненської області виніс ухвалу, якою заборонив Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (Концерну РРТ) вчиняти будь-які дії, пов’язані з припиненням використання технології аналогового телебачення.

Про це пише «Детектор медіа» з посиланням на генерального директора Концерну РРТ Петра Семерея.

Ухвалу винесено на забезпечення позову, який подала громадянка України Мізюрко Надія Юхимівна проти Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Концерну РРТ. Третіми особами у справі виступають Управління захисту споживачів у Рівненській області, телеканал «1+1» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1») і Кабінет міністрів України.

У самому позові позивачка просить суд визнати за нею право на отримання інформації через аналогове телевізійне мовлення та зобов’язати Нацраду і Концерн РРТ забезпечити їй доступ до отримання інформації через аналогове ТБ.

Разом з позовом Мізюрко подала заяву про забезпечення позову, яку задовольнив 30 серпня суд. Своєю ухвалою суд зупинив дію норми про припинення використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення в Плані використання радіочастотного ресурсу України, затвердженому постановою Кабміну. Крім того, Концерну РРТ заборонено вчиняти будь-які дії, пов’язані з припиненням використання радіо технології аналогового телевізійного мовлення. Що стосується Нацради, то їй заборонено приймати будь-які рішення, пов’язані з припиненням використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення.

За словами Семерея, Концерн РРТ буде виконувати рішення суду. Своєю чергою, заступниця голови Нацради Уляна Фещук у коментарі виданню заявила, що Національної ради така ухвала поки не надходила. У відкритих судових реєстрах інформація про винесення такої ухвали станом на вечір 31 серпня відсутня.

«Відповідно до чинного законодавства, зокрема Постанови КМУ щодо припинення використання аналогової технології телевізійного мовлення, Національною радою вже були прийняті відповідні рішення», – сказала вона.

У медіа групі «1+1 медіа» повідомили, що не мають жодної інформації і, відповідно, стосунку до цього судового процесу.

«Ми з рішенням не знайомі, але з того, що бачили в публікаціях, то в цілому, вимоги сформовані досить повно. ... «1+1 медіа» підтримує одночасне відключення аналогового ефіру у великих містах, однак ми категорично проти відключення населених пунктів з кількістю населення менше 50 тис. осіб, без факту підтвердження у них наявності сигналу Т2», - зазначила прес-служба групи у відповідь на запитання, чи підтримує «1+1» позовні вимоги позивачки.

Як інформував ZAXID.NET, 31 серпня 2018 року має бути вимкнено аналогове телебачення по всій Україні. А в ніч з 31 липня на 1 серпня відбувся перший етап вимкнення в Києві та Кіровоградській області.

Дана постанова була оскаржена в суді, після чого 18 липня уряд ухвалив зміни до своєї постанови про вимкнення аналогового телебачення щодо збереження аналогового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення (зона ООС і на кордоні з Кримом).

29 серпня уряд продовжив аналогове мовлення каналів Національної суспільної телерадіокомпанії України, місцевих мовників, які не мають цифрових ліцензій, і передавачів на кордоні з Російською Федерацією, до 1 травня 2019 року.

Також 29 серпня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про втрату чинності з 1 вересня ліцензій на аналогове мовлення 39 телеканалів (40 юридичних осіб).


01 вересня 2018, 9:11
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України



Схожі новини


За минулу добу на Закарпатті від COVID-19 щепили 3 225 осіб

За минулу добу від COVID-19 щепили понад 143 тисяч українців

Змінено умови роботи шкіл після виходу із "зеленої" зони

Україна посилює правила в'їзду

Прокуратура запобігла ліквідації двох дитячих шкіл мистецтв на Ужгородщині

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено