Рубрика: Суспільство

28 серпня

У Китаї відкопали піраміду і місто, яким 4300 років

foto

Довгий час Центральна рівнина, зокрема, середня течія ріки Хуанхе, вважалися колискою китайської цивілізації, що виникла тут між серединою та кінцем ІІ тисячоліття до нашої ери.

Проте останні археологічні відкриття в Шімао на півночі Китаю (Внутрішня Монголія) змінили погляд на те, що було центром, а що периферією на зорі китайської цивілізації.

 

Про це повідомляє Livescience.com.

Під час досліджень з’ясували, що до 2000 р. до н. е. на півночі Китаю існували великі поселення. Більше того, символи, важливі для початків цивілізації, знайдені на Центральній рівнині, з’явилися в Шімао набагато раніше.

Археологи виявили тут місто, якому близько 4300 років і велику ступінчасту піраміду висотою не менше 70 метрів та площею 24 га (240 000 квадратних метрів). Піраміду прикрашали зображення очей та напівлюдей-напітварин. Навколо піраміди впродовж п’яти століть існувало місто. У період найбільшого розквіту його площа сягала 400 гектарів, тобто воно було одним з найбільших у світі.

Сама піраміда складається з 11 сходин, кожна з яких була укріплена камінням. На її вершині знаходилися глинобитні палаци з дерев’яними стовпами вкриті черепицею та величезний збірник для води. Дослідження вказують на те, що приміщення використовували як житло. Мало того, там мешкала не лише еліта міста, але й ремісники. І піраміду і місто оточували численні оборонні споруди.

Археологи також відкрили залишки людських жертвопринесень. Поза східною зовнішньою стіною виявлено шість ям, де знаходилися відрізані людські голови. Морфологічні аналізи свідчать про те, що жертви можуть бути пов’язані з жителями розташованого північніше поселення культури Чжукайгоу. А це, своєю чергою, свідчить про те, що вони могли потрапити у полон під час розширення Шімао.

Іншою несподіванкою стало те, що в усіх будівлях Шімао між кам’яними блоками будівель виявили вироби з жадеїту.

Археологи вже давно знали про існування Шімао, проте вважали, що руїни будівель пов’язані з розташованою поруч Великою китайською стіною. Тільки розкопки, проведені в останні роки, показали, що Шімао набагато старше за Велику стіну.


28 серпня 2018, 12:13
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Заслужений Академічний Закарпатський Народний Хор сьогодні святкує своє 75-річчя!

Уряд скасує заборону на в'їзд для іноземців

В Україні оновили поділ на карантинні зони

Прокат автомобиля в Киеве: варианты аренды, их преимущества и существенные моменты

Повз Землю рекордно близько пролетить астероїд

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину