У небі над Мукачевом сьогодні, 4 серпня, проти Сонця можна спостерігати чітку півсферу нічного світила – Місяця
Парадокс або просто прогалини в наших астрономічних знаннях? Однозначно другий варіант.
Подібне явище дійсно можна спостерігати, і, маємо зазначити, що відбувається це в силу наступних причин: Місяць обертається навколо Землі, а Земля – навколо Сонця. Також, слід відмітити, що і планета здійснює рух навколо своєї осі. Небесні тіла немов перебувають у постійному танці, змінюючи позиції. І це вкрай важливо брати до уваги, з’ясовуючи, коли і чому днем видно Місяць.
Побачити Місяць із Сонцем разом можна лише в певний період. Весь інший час супутник теоретично має бути видно днем, але тут роль відіграють й інші фактори. Краще Місяць помітно на денному небі в періоди, коли він наближається до фази повні, адже кутова відстань від Сонця більше. В інші фази, зростаючу і старіючу, освітлена Сонцем сторона супутника мала і повернена до нього. Відповідно, вузьку смужку молодого місяця днем буде вкрай важко розгледіти. Ось чому Місяць видно вдень не завжди, деколи його просто важко помітити у блакитному небі.
А от власне тінь Землі не впливає на зміну місячних фаз, крім моментів затемнення Місяця у фазі повного місяця, які відбуваються два рази на рік.