Рубрика: Суспільство

17 липня

На Закарпатті оцінюють безпечність води

foto

ДУ "Закарпатський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" та його відокремлені структурні підрозділи з початку оздоровчого сезону досліджують на визначення мікробіологічних показників проби води водних об'єктів в районах діючих пляжів, а також в межах рекреаційних зон.

Безпечність води оцінюється за індексом ЛКП (лактозопозитивної кишкової палички), що є індикатором мікробного забруднення, так як вона є продуктом життєдіяльності живих організмів. Чим більша кількість такого мікроорганізму знаходиться в воді, тим більша ймовірність перебування в ній і збудників інфекційних захворювань.

Станом на 11.07.2018 року мікробіологічні показники визначалися в зразках води водойм 4-х пляжів та 35 рекреаційних зон, які знаходяться під контролем лабораторної служби МОЗ України.

Всього було виконано 122 лабораторні дослідження, з яких 9 не відповідало нормам. Враховуючи результати моніторингових бактеріологічних досліджень якості води, не рекомендується купатися в р. Латориця в межах м. Мукачеве, р. Уж (місця для купання "Залив" та "Дичка" в Перечинському районі), в річках Іршавського району: Синявка та Іршавка - урочище "Ставлиш". За результатами перевищень мікробіологічних показників проводяться повторні дослідження води на відповідність її вимогам діючих нормативів, повідомляються територіальні органи виконавчої влади та підрозділі ГУ "Держпродспоживслужби у Закарпатській області".

Отримані дані щотижнево надсилаються до ДУ "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України", на підставі яких здійснюється оцінка ситуації, надається перелік місць, не рекомендованих для купання.

Крім того, публікується інтерактивна карта таких пляжів та рекреаційних зон на офіційному сайті ДУ "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України".


17 липня 2018, 9:41
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Мешканці чотирьох населених пунктів Закарпаття сьогодні дізнались, як уберегтися від пожеж (фото)

На Закарпатті минулоріч 124 порушників пожежної безпеки в лісах оштрафовано на 14, 5 тис грн

Виноградівські рятувальники провели пожежно-профілактичну роботу з працівниками відділу охорони здоров’я (фото)

Дошкільнята завітали в гості до рятувальників Великого Бичкова (фото)

27 квітня школярі Мукачева підуть на весняні канікули

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину