Рубрика: Суспільство

04 липня

Чи має право жінка, яка перебуває в декретній відпустці, на виплату компенсації за невикористану додаткову відпустку

foto

В Управління Держпраці у Закарпатській області звернулася 32-річна жителька обласного центру Яна Г. з проханням роз’яснити, чи правомірною є відмова адміністрації підприємства, де вона пропрацювала три роки (на сьогодні перебуває в декретній відпустці, маючи двох дітей віком до 14 років) виплатити компенсацію за невикористану додаткову відпустку.

Роз’яснення надає начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Ярослав Турянський
Відповідно до ст.24 Закону України «Про відпустки» (далі Закон), грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки тим працівникам, які мають дітей віком до 14 років чи дитину-особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, виплачується у разі звільнення цього працівника. Цією ж нормою Закону передбачено, що за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією, але тривалість щорічної і додаткової відпусток не повинна бути меншою як 24 календарні дні. У зв’язку з цим підприємство, де працює пані Яна не має правових підстав для виплати їй грошової компенсації за дні додаткової відпустки на дітей віком до 14 років, оскільки така виплата може бути проведена лише у разі її звільнення.

Управління Держпраці у Закарпатській області

04 липня 2018, 16:08
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


13 травня на Закарпатті здійснили рекордну кількість щеплень від COVID-19

У Мукачеві патрульні зупинили нетверезу водійку, що намагалася втекти

В Україні майже закінчилася AstraZeneca, призначена для першої дози вакцинації

Антитіла після COVID-19 зберігаються вісім місяців

Платіжка за комунальні послуги за рік виросла майже на половину

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено