Російський інтернет-омбудсмен Дмитро Марінічев заявив про неможливість припинення роботи Telegram шляхом блокування IP-адрес.
"Telegram — це не сайт, це додаток... І заблокувати його за допомогою блокування IP-адрес неможливо, і війна буде тривати вічно навіть з урахуванням того, що клієнтська частина Telegram — це відкритий код, його можна проаналізувати і зрозуміти, як він працює", — сказав Марінічев РІА "Новости".
Тому інтернет-омбудсмен пропонує боротися з авторами нелегального контенту, а не з сервісом.
Як пояснив Марінічев, Telegram все одно зможе оновлювати своє програмне забезпечення і за допомогою цих оновлень обходити блокування. При цьому він зазначив, що потрапляння в чорний список сторонніх сервісів буде змушувати користувачів встановлювати програми для обходу блокувань.
Нагадаємо, 16 квітня в Росії почали блокувати Telegram. Крім того, в країні заявили, що блокуватимуть інструменти для обходу заборони Telegram. Того ж дня Роскомнагляд почав блокувати IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує заборонений месенджер.
Суд РФ постановив заблокувати месенджер Telegram на території Російської Федерації 13 квітня. Причиною стала відмова надати ФСБ ключі шифрування, які дозволили б спецслужбі читати листування користувачів.