95% населення світу дихає небезпечним для життя повітрям
Понад 95% населення світу дихає небезпечним для життя повітрям, а ті, хто мешкає у країнах, що розвиваються, піддаються значно вищому ризику, адже поглинають його як на відкритому просторі, так і у своїх помешканнях.
Проблема якості повітря набирає усе більшого розголосу із удосконаленням методів визначення впливу забруднення атмосферного повітря на здоров’я людини. За даними дослідження, проведеного Інститутом впливу на здоров’я, довгостроковий вплив забрудненого повітря на людину спричинив близько 6,1 мільйонів смертей у всьому світі у 2016 році, інформує видання Independent.
Проблема набирає усе більших обертів, оскільки населення Землі швидко урбанізується. За оцінками, глобальна смертність, спричинена забрудненням атмосферного повітря, зросла на 19,5% – з 3,3 млн випадків, зафіксованих у 1990 році.
Наголошується, що забруднене повітря є четвертим за величиною чинником смертності серед усіх ризиків для здоров’я в усьому світі. Іншими факторами є високий артеріальний тиск, неправильне харчування та куріння.
У доповіді зазначено, що приблизно 7 млрд осіб, тобто 95% населення світу, проживають у районах, у яких забруднення перевищує, встановлені Всесвітньою організацією охорони здоров’я, допустимі норми.
Згідно з доповіддю, Китай і Індія несуть спільну відповідальність за більш ніж 50% смертей у світі, пов’язаних із забрудненням повітря.
Доповідь містить дослідження із визначення основних джерел забруднення атмосфери у цих двох країнах.
Дослідники виявили, що у Китаї спалювання вугілля у промисловості є найбільшим джерелом забруднення атмосферного повітря. Також свою частку забруднення вносить транспорт, спалювання біомаси та підпалювання сільськогосподарських угідь.
В Індії найбільшими джерелами забруднення повітря є спалювання біомаси та вугілля.
У доповіді окремо розглядаються рівні та вплив забруднення повітря у домашніх умовах, а також йдеться про те, що більше третини населення планети піддається забрудненню у приміщенні, де дрібні тверді частинки можуть перевищувати у 20 разів допустимі норми.