Рубрика: Економіка

13 квітня

Мінфін хоче зобов’язати заможних українців звітувати про свої доходи і статки

foto

Міністерство фінансів України пропонує вести окремий облік заможних українців, зобов'язавши їх щорічно подавати декларації про майновий стан і доходи (податкові декларації)

Про це йдеться в законопроекті міністерства, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Орієнтовна кількість фізосіб-платників податків під час проведення деклараційної кампанії складе 1200 осіб», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Згідно із законопроектом, відносити до категорії заможних пропонується громадян по одному з трьох критеріїв: кінцевий бенефіціарний власник великого платника податків; загального оподатковуваного доходу за попередній рік в 50 млн грн; пряме або опосередковане володіння 10% і більше юрособи-нерезидента, який задекларував дохід за попередній рік €10 млн і більше.

Несвоєчасне подання податкової декларації Мінфін пропонує карати штрафом в 10% від суми нарахованого податку на доходи фізосіб (ПДФО).

«Світова податкова практика підтвердила, що від застосування спеціальних заходів в роботі з платниками податків, що мають великі доходи, держава може мати значну користь, оскільки відносно незначна кількість платників податків забезпечує великий відсоток від загального обсягу доходів», – відзначають автори законопроекту.

У Мінфіні також посилаються на результати деклараційної кампанії за 2016 рік, в якій 63 фізособи подали податкові декларації, задекларувавши в загальній сумі дохід 7,7 млрд грн, і яким було донараховано 225,2 млн грн ПДФО і 26,6 млн грн військового збору.

Законопроект розширює повноваження Державної фіскальної служби отримувати виключно на письмову вимогу інформацію про обіг коштів заможних фізосіб на банківських рахунках за умови належного захисту таких даних.

«Встановлення таких правил є одним з механізмів підвищення рівня податкової дисципліни серед платників податків – фізичних осіб із значними доходами і поліпшення ефективності контролю з боку держави», – вважає Мінфін.


13 квітня 2018, 11:29
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Офіційний курс гривні

У Кабміні розповіли субсидіантам, як отримати "живі" гроші за зекономлений газ

Звітність з ЄСВ за новими формами: коли потрібно подавати?

Закарпатці за півроку витратили 18 мільйонів доларів на нові авто

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,30 грн/долар

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину