Рубрика: Суспільство

15 березня

У Польщі під час ремонту каналізації у в’язниці виявили середньовічний замок

foto

У місті Новогард, що на північному заході Польщі, робітники, які ремонтували каналізацію на території місцевої в’язниці, зробили сенсаційне відкриття – натрапили на залишки середньовічного замку роду фон Еверштайн.

Про це повідомляє RMF FM.

Замок в Новогарді був побудований у ХІІІ столітті. Пізніше його перебудував древній лицарський рід фон Еверштайн. Будівля серйозно постраждала в результаті 30-річної війни, а пізніше була зруйнована під час вторгнення шведів. У ХІХ столітті залишки замку перебудували на в’язницю, яка тут функціонує й донині. Під час реконструкції каналізаційної мережі робітники натрапили на кам’яні та цегляні стіни і на місце подій викликали археологів.

«Відкриті руїни, це очевидно останки південно-західної, так званої Високої башти – головної будівлі замку. Розчищаючи фрагменти цієї стіни, ми натрапили на тунель. Ймовірно, він вів до внутрішнього рову замку», – заявив археолог Гжегож Курка.

«Саме в цьому тунелі знайдено найдавніші об’єкти. Тисячі фрагментів кераміки, скла, кахлів. Зокрема, тут знайдено прекрасну фігурку, яка колись вінчала кахельну піч – справжній раритет. Також ми натрапили на вироби з кольорового скла, що свідчать про багатство родини фон Еверштайн. Деякі з них були повністю збережені. Це така своєрідна капсула часу, яку заклали 400 років тому», – додав археолог.

«Серед артефактів XVII ст. трапляються і скляні колби, що може свідчити, що у замку мешкав алхімік. Можливо, інформація про нього буде знайдена в документах тої епохи. Під час розкопок ми виявили й шприц XVII ст. для... клізм. У той час робити клізми було дуже популярним серед багатих людей. Це як зараз уколи батоксу. Один з королів Франції під час клізми навіть приймав гостей», – додав Гжегож Курка.

У зв’язку з важливістю відкриття, було прийнято рішення про те, що каналізаційна система буде перероблена так, щоб труба оминала руїни вежі. Після ретельного огляду та документації об’єкт буде засипано, а артефакти передано до музею.


15 березня 2018, 15:27
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Рятувальники попереджають - паління вбиває!

Українець позбувся 25 000 євро на митниці (ФОТО)

В Ужгороді починає працювати найдовший автобусний маршрут

У поліції розповіли деталі самогубства 35-річної закарпатки

Більше 21 тисячі закарпатських школярів уже отримали ID- карту

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину