Рубрика: Суспільство

14 березня

Помер видатний британський науковець Стівен Хокінґ

foto

Один з найвидатніших фізиків-теоретиків, британський вчений Стівен Хокінґ помер у віці 76 років у себе вдома у Кембриджі (Великобританія)

«Ми глибоко засмучені тим, що наш улюблений батько сьогодні помер. Він був великим науковцем і видатною людиною», – йдеться в заяві сім'ї Хокінґа, яку цитує BBC.

Професор, який хворів аміотрофічним склерозом, був майже повністю паралізований і говорив за допомогою синтезатора мовлення. Він вивчав походження Всесвіту, зокрема, теорію виникнення світу і теорію чорних дір.

Завдяки своїй книзі «Коротка історія часу» Хокінґ прославився на весь світ. Стівен Хокінґ має 12 почесних ступенів, є членом Британського наукового Королівського товариства та Академії наук США.

Його наукові заслуги відзначені безліччю премій і нагород. У 2007 році фізик, який все життя мріяв випробувати стан невагомості, здійснив політ над Атлантикою на спеціально сконструйованому літаку.У 2009 році він планував відправитися в космос, проте політ не відбувся.

На початку 1960-х у Хокінґа помітили ознаки бічного аміотрофічного склерозу, які згодом призвели до паралічу. У 1963 році після діагностики лікарі вважали, що жити йому залишилися лічені роки, проте хвороба не настільки швидко прогресувала і тільки в кінці 1960-х вчений почав користуватися інвалідним візком. У 1985 році Хокінґ захворів на запалення легенів.

Після ряду операцій йому зробили трахеостомію і він втратив можливість говорити. Друзі-науковці подарували фізику синтезатор мови і встановили на кріслі-візку. Спочатку він керував ним вказівним пальцем на правій руці, проте потім невелика рухливість збереглася тільки в мімічному м'язі щоки, навпроти якої і закріпили датчик. Через датчик Хокінг керував комп'ютером і спілкувався з оточуючими.

У 2015 році вийшов британський фільм «The Theory of Everything» – історія про життя науковця, який зібрав безліч різних нагород, в тому числі й «Оскар».


14 березня 2018, 10:50
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


До списку найгарніших водоспадів України ввійшли і закарпатські (фото)

З шести поліцейських ГУНП Закарпаття – учасників відкритого чемпіонату прикордонної служби з легкої атлетики призові місця взяли п’ятеро

На все Закарпаття заплановано функціонування лише 6 організованих місць відпочинку краян на воді

Здійснено монтаж греблі на р.Боржава в с.Боржава

У системи оформлення біометричних паспортів стався збій

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину