Німецькі міста можуть відмовитися від дизельних авто
Федеральний адмінсуд в Лейпцигу постановив, що обов'язкова заборона на автомобілі з дизельними двигунами у містах поки що не запроваджуватиметься, але муніципалітети можуть самі встановлювати такі заборони.
Суть ухвалених рішень вже прокоментували політики, повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.
"Йдеться про окремі міста, щодо яких ще треба буде додатково вести переговори... Але це справді не вся територія і не всі власники автомобілів у Німеччині", - заявила в Берліні Канцлер ФРН Ангела Меркель.
Канцлер, яка не підтримує ідею заборони, зазначила, що в багатьох містах, що страждають від забруднення повітря, перевищення рівня забруднення не є дуже великим, і поліпшення ситуації можливе менш радикальними заходами. Вона підкреслила, що цілі поліпшення якості повітря мають бути реалізовані у будь-якому разі, у тому числі за допомогою центрального уряду, і нагадала про вже запущену мільярдну програму з просування відповідних заходів на місцях.
Міністри екології та охорони природи Барбара Херндрікс і транспорту Крістіан Шмідт на спільній прес-конференції запевнили, що федеральний уряд не зацікавлений у запровадженні заборони.
"Ми повинні використовувати час (до можливого запровадження заборони) для того, щоб у майбутньому мати змогу зовсім її уникнути. Зараз ідеться про те, щоб дати підтримку містам, які страждають найбільше... Це значно поліпшить якість життя в них", - заявила Хендрікс. Вона підкреслила, що виробники автомобілів не повинні знімати з себе відповідальність і працювати над обладнанням, яке знижуватиме вихлопи.
"Наша мета, як і раніше, - запобігти забороні. Ми її не хочемо", - погодився Шмідт. При цьому він навів дані про те, що з 2000 року викиди зменшилися майже на 60%, а порівняно з 1990-ми - на 70%.
Рішення суду передбачає перехідні періоди і поетапне запровадження заборон. Зокрема, у Штутгарті, який, як вважається, страждає від забруднення найбільше, заборона на дизельні авто неможлива до 1 вересня 2019 року. В цілому рішення найбільше зачепило федеральні землі Баден-Вюртемберг і Північний Рейн-Вестфалія.
За матеріалами Укрінформ