Рубрика: Суспільство

27 лютого

Німецькі міста можуть відмовитися від дизельних авто

foto

Федеральний адмінсуд в Лейпцигу постановив, що обов'язкова заборона на автомобілі з дизельними двигунами у містах поки що не запроваджуватиметься, але муніципалітети можуть самі встановлювати такі заборони.

Суть ухвалених рішень вже прокоментували політики, повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

"Йдеться про окремі міста, щодо яких ще треба буде додатково вести переговори... Але це справді не вся територія і не всі власники автомобілів у Німеччині", - заявила в Берліні Канцлер ФРН Ангела Меркель. 

Канцлер, яка не підтримує ідею заборони, зазначила, що в багатьох містах, що страждають від забруднення повітря, перевищення рівня забруднення не є дуже великим, і поліпшення ситуації можливе менш радикальними заходами. Вона підкреслила, що цілі поліпшення якості повітря мають бути реалізовані у будь-якому разі, у тому числі за допомогою центрального уряду, і нагадала про вже запущену мільярдну програму з просування відповідних заходів на місцях. 

Міністри екології та охорони природи Барбара Херндрікс і транспорту Крістіан Шмідт на спільній прес-конференції запевнили, що федеральний уряд не зацікавлений у запровадженні заборони. 

"Ми повинні використовувати час (до можливого запровадження заборони) для того, щоб у майбутньому мати змогу зовсім її уникнути. Зараз ідеться про те, щоб дати підтримку містам, які страждають найбільше... Це значно поліпшить якість життя в них", - заявила Хендрікс. Вона підкреслила, що виробники автомобілів не повинні знімати з себе відповідальність і працювати над обладнанням, яке знижуватиме вихлопи.

"Наша мета, як і раніше, - запобігти забороні. Ми її не хочемо", - погодився Шмідт. При цьому він навів дані про те, що з 2000 року викиди зменшилися майже на 60%, а порівняно з 1990-ми - на 70%.

Рішення суду передбачає перехідні періоди і поетапне запровадження заборон. Зокрема, у Штутгарті, який, як вважається, страждає від забруднення найбільше, заборона на дизельні авто неможлива до 1 вересня 2019 року. В цілому рішення найбільше зачепило федеральні землі Баден-Вюртемберг і Північний Рейн-Вестфалія. 

За матеріалами Укрінформ


27 лютого 2018, 20:57
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Неякісно виконані роботи на площі Петефі продовжують шокувати ужгородців (фото)

На українсько-словацькому кордоні запрацює обмін попередньою митною інформацією

Сьогодні в Ужгороді ускладнено автомобільний рух і можливі перебої водопостачання

Лісівники Закарпаття показали "зелені легені" з висоти пташиного польоту (відео)

На Закарпатті радилися керівники поліцейської профспілки з трудовим колективом поліції (фото)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину