Рубрика: Політика

22 лютого

Вступ до ЄС підтримує 52% українців

foto

А до НАТО – 43%

Вступ до ЄС підтримали б у разі проведення референдуму 52%українців, а приєднання до НАТО – 43%. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Проєвропейський вектор є домінуючим практично в усіх регіонах країни за винятком Одещини, Харківщини та Донбасу. Загалом вступ до ЄС підтримали б у разі проведення референдуму 52% опитаних, проти цієї ініціативи – 27%, не змогли визначитися, або ж не брали участь у голосуванні – 20%. 

Результати опитування також свідчать, що за останні три роки у півтори рази зросла кількість прихильників вступу до НАТО.

Сьогодні 43% підтримують вступ до Альянсу, 34% – проти цього. Ще майже чверть або ж не визначилися, або ж не приймали б участі у референдумі у разі його проведення. На відміну від євроінтеграції підтримка вступу до НАТО є нижчою на Півдні та Сході.

У віковому розрізі найбільше противників НАТО серед найстарших респондентів.  Більшість українців – 55% не мають ностальгії за СРСР, а от третина опитаних ще досі жалкують про розпад у 1991 році Радянського Союзу.

Найбільше тих, хто сумує за минулим в областях Півдня та Сходу, найменше – на Заході. Як зазначають соціологи, ностальгія за СРСР корелюється у регіональному розрізі з кількістю тих, хто не підтримує вступ до НАТО. 

Як йдеться в повідомленні, прозахідний та проукраїнський вектори є сьогодні однозначно домінуючими в суспільстві. Так, не менше половини опитаних відповіли, що хочуть, щоб їхні діти жили в Україні, ще третина обрали б для місця їхнього життя Європейський Союз, 7% – США, і лише 2% – Росію. Ця тенденція притаманна з невеликими відмінностями для мешканців усіх областей України.  


22 лютого 2018, 18:05
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


США оголосили про вихід із Ради ООН з прав людини

Телеканал UA:Перший відключили за борги в декількох містах

Наплив мігрантів: Чорногорія звертається до прикордонної агенції ЄС по допомогу

Греція і Македонія підписали історичну угоду про зміну назви

Перші результати цьогорічного ЗНО (ВІДЕО)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину