У Словаччині до Дня закоханих створили «банк» символів кохання
У середньовічному словацькому містечку Банська Штявница до Дня Святого Валентина створили «банк», у якому пари можуть залишити речі, що є частинами їхніх історій кохання.
Про це повідомляє ВВС.
Передбачається, що таким чином закохані можуть увічнити історії свого кохання. Скарбниця закоханих містить 100 тис. невеликих висувних скриньок для артефактів. Вона розташована в Будинку Маріни – музеї, присвяченому поемі про кохання «Маріна» словацького поета Андрея Сладковича.
Поему було опубліковано в 1846 році. Вірш із 2910 рядків присвячений коханій Сладковича Марії Пишловій.
Андрей і Марія закохалися в Банській Штявниці, коли їм було лише по 14 років. Він був бідним студентом і навчав дівчину в багатому будинку її батьків. Вона стала його музою, але, на жаль, батьки видали її заміж за багатого пряничника. Пізніше Андрей став протестантським пастором і за два роки після весілля Марії одружився з дочкою клерка.
Будинок Маріни – місце, де Марія Пишлова прожила більшу частину свого життя.
Середньовічне містечко Банська Штявниця є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО, а поема «Маріна» вважається словацьким національним надбанням. Її вивчають у школах.
Деякі закохані навіть вважають Банську Штявницю романтичним суперником Парижу чи Вероні. Серед інтерактивних експонатів музею є, зокрема, вимірювач любові, який оцінює силу кохання пари.