Рубрика: Економіка

17 січня

МВФ, СБ та ЄБРР закликають Україну притягнути до відповідальності власників банків-банкрутів

foto

Вони закликають Центральний банк і Міністерство фінансів продовжувати зусилля з мінімізації вартості банківської кризи

Міжнародний валютний фонд, Світовий банк і Європейський банк реконструкції й розвитку за притягнення до відповідальності колишніх власників збанкрутілих банків за завдані ними збитки. Про це сказано в їхньому спільному зверненні, текст якого мають Українські Новини.
Лист спрямований міністрові фінансів Олександру Данилюку й в.о. голови НБУ Якову Смолію.

Його підписали голова місії МВФ в Україні Рон ван Руден, директор Світового банку у справах України, Білорусі й Молдови Сату Кахконен, управляючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи й Кавказу Франсіс Маліж.

Вони закликають Центральний банк і Міністерство фінансів продовжувати зусилля з мінімізації вартості банківської кризи для українських платників податків.

"Для платників податків вартість банкрутств банків з 2014 року становила понад 215 млрд гривень, з яких 155 млрд гривень витрачено на націоналізацію Приватбанку (або близько 7,5% від ВВП 2017 року). Це стільки ж, скільки уряд витратив на освіту й медицину минулого року", - сказано в листі.

Міжнародні партнери України підтримують зусилля влади, спрямовані на мінімізацію видатків для платників податків у зв'язку з банкрутствами банків.

Вони рекомендують Мінфіну й НБУ визнати такі принципи: перетворення зобов'язань зв'язаних сторін банку в його капітал (bail-in); повернення непрацюючих кредитів за допомогою юридичної процедури "колекшн"; звернення стягнення на об'єкти забезпечення, а також притягнення до відповідальності колишніх власників збанкрутілих банків за збитки.

Також МВФ, Світовий банк і ЄБРР закликали всі гілки виконавчої влади й правоохоронні органи ретельно координувати свої зусилля для максимально можливого зниження вартості банкрутства банків.


17 січня 2018, 20:12
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


З початку року закарпатці у розвиток війська вклали майже 80 мільйонів гривень

Травень настав – гроші забрав: скільки коштує шкільний випускний 2018? Розміри поборів шокують

Актуальні ціни на оренду квартир в будинках старого житлового фонду Ужгорода

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,14 грн/долар

Закарпатці сплатили понад мільярд гривень за загальнообов’язкове державне соціальне страхування

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину