Рубрика: Економіка

02 січня

При зростанні 3% Україна буде відставати від світу - Іван Міклош

foto

В України є потенціал для досягнення високого і стійкого зростання приблизно на 6-7% в рік, але тільки у разі підтримки та подальшого поліпшення макроекономічних умов.

Очікується, що в наступному році економічне зростання складе приблизно 3%, інші макроекономічні показники будуть поліпшені або, принаймні, зафіксуються на тому ж рівні. Таке зростання показників — це непогано, але все ж недостатньо, враховуючи потреби та потенціал української економіки. Навіть при зростанні 3% Україна буде відставати від світу, тому що світова економіка зросте приблизно на 3,6%. Зростання в країнах з перехідною економікою також буде вище: Румунія — 4,4%, Польща і Словаччина — 3,8, Латвія — 3,5%.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Іван Міклош, головний економічний радник прем'єр-міністра України, голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ, колишній віце-прем'єр і міністр фінансів Словаччини. На його думку, в України є потенціал для досягнення високого і стійкого зростання приблизно на 6-7% в рік, але тільки у разі підтримки та подальшого поліпшення макроекономічних умов і забезпечення більш глибоких і комплексних структурних та інституційних реформ у таких сферах: забезпечення правопорядку і захист прав власності, дерегуляція, демонополізація, приватизація і реформа корпоративного управління, поліпшення бізнес-середовища, реформа державних фінансів і податкова реформа (включаючи податкове адміністрування), реформа земельного ринку (особливо скасування мораторію на продаж землі) і реформа державного управління.

"Підтримка програми МВФ буде вирішальною, оскільки без підтримки з боку МВФ і ЄС Україна не зможе покрити свої боргові зобов'язання в 2018-му і 2019 р., що буде означати неминучу фінансову кризу з усіма негативними економічними, соціальними і політичними наслідками. Для підтримки програми МВФ і отримання поточного траншу найважливішими передумовами є антикорупційний суд, приватизація та підвищення цін на газ", — відзначає експерт.


02 січня 2018, 20:32
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Офіційний курс гривні

У Кабміні розповіли субсидіантам, як отримати "живі" гроші за зекономлений газ

Звітність з ЄСВ за новими формами: коли потрібно подавати?

Закарпатці за півроку витратили 18 мільйонів доларів на нові авто

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,30 грн/долар

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину