Рубрика: Економіка

26 грудня

За роки незалежності в Україні у 13 разів скоротився вилов риби та істотно зросла ціна

foto

Протягом останніх 26 років обсяги рибного промислу зменшилися приблизно в 13 разів.

Про це повідомив голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков. За його словами, це стало однією з головних причин подорожчання морепродуктів, пише "Hyser".

Всього 15% риби на українському ринку були виловлені вітчизняними рибалками, все решта — це імпорт. Через зростання курсу долара вартість імпортованої риби весь час зростає.

Якщо в 1991 році один українець вживав 24 кг риби на рік, то сьогодні ця цифра становить 9 кг на рік. Наприклад, жителі європейських країн вживають 20-30 кг риби, а японці — 70 кг.

Обсяги вилову риби в Україні знизилися через дефіцит промислових риболовних суден, які можуть працювати в океані. Зараз таких налічується тільки 5. Серед них 4 працюють під прапором Нової Зеландії і постачають рибу в інші країни. Ще одне судно Україна здає в оренду для промислу в Антарктиді.

Раніше Україна вважалася країною з потужним потенціалом в плані видобутку риби. Їй належало 238 риболовних суден, серед яких 40% були судами-заводами. Вони могли не тільки ловити, але й переробляти рибу.

Найбільше риби Україна імпортує з Норвегії, Ісландії та США. Однак протягом трьох років скорочується імпорт дорогих видів риби — лососю, тунця і форелі. Найвищим попитом на українському ринку користуються скумбрія, кілька, хек, мойва, мерлуза і сардини.


26 грудня 2017, 16:03
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Офіційний курс гривні

У Кабміні розповіли субсидіантам, як отримати "живі" гроші за зекономлений газ

Звітність з ЄСВ за новими формами: коли потрібно подавати?

Закарпатці за півроку витратили 18 мільйонів доларів на нові авто

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,30 грн/долар

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину