Кожен десятий медпрепарат в країнах, що розвиваються, є підробкою, – ВООЗ
За словами генерального директора ВООЗ Тедроса Адханома Гебрейесуса, неякісні ліки викликають не тільки хвороби і смерть, але також призводять до зростання кількості бактерій, стійких до антибіотиків
Підроблені медичні вироби та ліки низької якості становлять 10% від всього фармацевтичного ринку в країнах, що розвиваються. Про це заявили у Всесвітній організації охорони здоров’я, – передає УНН з посиланням на DW.
«Найбільш поширеними неліцензійними чи неякісними медичними препаратами є ліки проти малярії і антибіотики», – йдеться в повідомленні.
За словами генерального директора ВООЗ Тедроса Адханома Гебрейесуса, неякісні ліки викликають не тільки хвороби і смерть, але також призводять до зростання кількості бактерій, стійких до антибіотиків.
У зв’язку з цим, він закликав до міжнародної співпраці в боротьбі з виробництвом таких препаратів.
ВООЗ почала збір урядових звітів щодо таких препаратів у 2013 році. З того часу організація отримала близько 1,5 тис. повідомлень про підроблені або неякісні ліки. 42% таких повідомлень надійшли з країн Африки, 21% – з Америки і ще 21% – з Європи, пише zik.ua.