Рубрика: Суспільство

22 листопада

В Україні почали діяти нові правила переказу коштів

foto

Від сьогоднішнього дня

Національний банк України удосконалив операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зробивши їх більш прозорими.

Регулятор зобов’язав небанківські фінустанови та комерційних агентів банків відкрити в банку окремий рахунок(и) та забезпечити зарахування на нього готівки в гривнях, прийнятої ними для подальшого її переказу. Про це повідомили у прес-службі НБУ, передає УНН.

Ці норми містяться у постанові Правління Національного банку України від 17.11.2017 № 116. “Метою прийняття постанови № 116 є посилення контролю за операціями небанківських фінансових установ та комерційних агентів банків з приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу”, — наголосили у НБУ.

Регулятор переконаний, що завдяки цьому документові вдасться забезпечити прозорість таких операцій та уникнути ризиків використання прийнятої готівки в тіньових схемах. У повідомленні Нацбанку зазначається, що положення постанови узгоджуються з положеннями Директиви (ЄС) 2015/2366 про платіжні послуги на внутрішньому ринку у частині зберігання коштів, отриманих від користувачів платіжних послуг, на окремих рахунках у банках. “З метою забезпечення відображення у бухгалтерському обліку операцій з приймання коштів для подальшого їх переказу, НБУ вніс відповідні зміни до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України та Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України. Про це йдеться у постанові Правління НБУ від 17.11.2017 № 117”, — додали у прес-службі регулятора. У Нацбанку впевнені, що реалізація норм постанови №117 надасть користувачам можливість отримувати достовірну інформацію щодо відображення в бухгалтерському обліку операцій з приймання коштів небанківськими фінустановами або комерційними агентами банків для подальшого їх переказу за призначенням, з метою прийняття економічних рішень. Як у уточнюється у повідомленні, постанови № 116 та № 117 набирають чинності з 22 листопада 2017 року.


22 листопада 2017, 14:49
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


З мурів Ужгородського замку вкрали міні-скульптуру

На Закарпатті 10-річний хлопчик замкнувся в квартирі і не відчиняв матері

На Ужгородщині горів житловий будинок

На Тячівщині правоохоронці розшукали зниклого чоловіка

В Ужгороді ускладнено автомобільний рух. На вулиці Другетів

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину