Про правові засоби протидії етнічній дискримінації та антисемітизму говорили в Ужгороді
28 жовтня в Ужгороді відбувсячерговий семінар, який здійснюється ГО «Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія»в рамках проекту «Боротьба з етнічною дискримінацією та антисемітизмом в Закарпатті» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні
Цього разу, організатори присвятили увагу педагогів і студентів проблемам правової протидії етнічній дискримінації та антисемітизму.
Вони спробували охопити і висвітлити низку питань, з якими чи не щодня зіштовхуються учасники семінару – представники педагогічної спільноти, студентство, зокрема, студентська молодь зарубіжних країн. До обговорення, крім учасників семінару, були запрошені кандидат юридичних наук ДВНЗ «УжНУ» Ольга Котляр, представник Головного управління Державної міграційної служби Українив Закарпатській області Вікторія Ковачта, активіст УМГО «Єдине студентство» Ладислав Помпель.
Семінар «STOP дезінформації! Правова протидія етнічній дискримінації та антисемітизму» мав на меті сприятиусвідомленню, що кожна людина являє собою цілий світ, має неповторну індивідуальність, а глобальна соціалізація, яка впливає на ідентичність кожного, не позбавляє учасника суспільного життя єдності в полікультурному середовищі, а навпаки – сприяє правовому захисту. Учасники говорили також про проблеми біженців, групушукачів захисту, внутрішньо переміщених осіб та надання їм правової допомоги. Зацікавлення викликали й питання як запобігти етнічній дискримінації через застосування міжнародно-правових засобів та норм національного законодавства в Україні, правові механізми протидії етнічній дискримінації та антисемітизму на регіональному рівні, політико-правові засади багатоетнічності сучасних держав.
Практична частина семінару пройшла у жвавій дискусії та обговоренні. Учасники розглянули ситуації, подані тренерами. та намагалися знайти вирішення проблеми, використовуючи подані у роздатковому матеріалі варіанти. Відрадно, що команди змогли прийти до спільного рішення, аргументувати та підтвердити свої позиції та думки щодо правового поля проблеми.
Більшість учасників семінару – педагоги, головне завдання яких створювати доброзичливу атмосферу в колективах, де кожен буде відчувати себе безпечно і впевнено, щоб відкрито обговорювати вразливі питання, пов’язані з етномозаїкою середовища.Це стосується як учнівської, студентської молоді, так і професійних колективів, де важливим є уміння впізнавати і унеможливлювати випадки проявів етнічної дискримінації та антисемітизму, у тому числі ненавмисно, несвідомо, через незнання відповідних правових механізмів, що сьогодні може мати вкрай негативні наслідки.
Інфоклуб «Політична Просвіта»