Рубрика: Політика

22 жовтня

Україна й Угорщина домовилися про імплементацію мовних норм закону Про освіту

foto

Була досягнута домовленість, що модель, за якою навчатимуться діти в угорських школах, напрацьовуватиметься в консультаціях з угорською громадою.

Про це міністр освіти і науки Лілія Гриневич повідомила в ході спільного брифінгу з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним і міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом.

За її словами, була досягнута домовленість, що модель, за якою навчатимуться діти в угорських школах, напрацьовуватиметься в консультаціях з угорською громадою. Зокрема, можливі корективи процесу навчання вноситимуться в нову редакцію закону

Про загальну середню освіту, навчальні плани для відповідних шкіл, а також у нові підручники і методики підготовки вчителів. Крім того, сторони домовилися, що Україна до висновків Європейської комісії.

За демократію через право згідно із законом про освіту не здійснюватиме односторонніх кроків щодо зміни процесу навчання в угорських школах. У той же час, Україна дотримується позиції про необхідність розширення вивчення державної мови, у зв'язку з чим збільшуватиметься кількість годин навчання української мови, а в подальшому - і годин навчання інших предметів українською мовою. Крім того, сторони домовилися, що протягом перехідного періоду, поки не затверджена остаточна модель імплементації мовних норм, в угорських школах не змінюватиметься діюча модель викладання.

У свою чергу, Балог зазначив, що Угорщина готова до подальших консультацій щодо імплементації закону про освіту, зокрема, і в плані підвищення ефективності вивчення української мови.

У той же час, про домовленості з мов освіти між Україною та Угорщиною написав і міністр закордонних справ Павло Клімкін на своїй сторінці в соцмережі Twitter.

"З Лілією Гриневич домовилися спільно з Угорщиною працювати над планом імплементації закону про освіту. Нові можливості для угорської громади - наша спільна відповідальність", - зазначив Клімкін.

Джерело: ГК


22 жовтня 2017, 11:27
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Греція і Македонія підписали історичну угоду про зміну назви

Перші результати цьогорічного ЗНО (ВІДЕО)

У Венеціанській комісії не знали про поправку про апеляцію в Антикорсуді

Парламент Британії схвалив план виходу з ЄС

В Ужгороді, у Боздоському парку, людей ледь не розчавило дерево, - соцмережі (ФОТО)

їїїїїїїї...

тома
22 жовтня 2017, 11:55

Не домовылыст а вы вср а лы сь а прызнаватысь не хочыте. Потому и существуем мы народ уже больше трех лет. Сколько можно зажимать ремни и сколько вы не законная власть будете нажираться на наши налоги .

самка
23 жовтня 2017, 5:48

Они всыр-тся каждый день потому что в этой власти ума не существует, только хитрость ито для того что б украсть.

Прокоментуй новину