Рубрика: Суспільство

11 жовтня

Перша акція угорських терористів на Закарпатті. Загинув залізничник, терористи захопили в полон унтер-офіцера жандармерії та старшого лейтенанта армії

foto

10 жовтня 1938 рік

Перша акція угорських терористів на Закарпатті мала місце 10 жовтня 1938 року, коли загін з 42 осіб на чолі зі старшим лейтенантом угорської армії Према напав на поїзд на залізничній станції Мужієво. Загинув залізничник, терористи захопили в полон унтер-офіцера жандармерії та старшого лейтенанта армії, які їхали поїздом, а також пограбували пасажирів і вибухівкою знищили локомотив. Переслідувати нападників вирушили чехословацькі жандарми, один із них загинув у бою. Зрештою терористів оточили. Після перестрілки, в якій на допомогу переслідувачам надійшло три армійські танки (за іншими джерелами — танкетки), угорці втратили 9 убитими, 16 пораненими та 11 полоненими, решта зуміли відійти за кордон.

Провісники Другої світової

***

Більше читайте у книзі "Провісники Другої світової. Прикордонні конфлікти в Центрально-Східній Європі. Від розпаду імперій до Гляйвіцької провокації" (видавництво "Клуб сімейного дозвілля", 2017)

Ілюстрація: Хустський замок у квітні 1938 року. Фото Маргарет Бурк-Вайт

Фото Провісники Другої світової.

11 жовтня 2017, 9:35
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України



Схожі новини


На Мукачівщині малолітні вандали понищили майно на кладовищі

За минулу добу на території Закарпаття стались 4 аварії

Раніше мережа вузькоколійних залізниць на Закарпатті складала понад 1000 км

Майже 1,5 млрд грн спрямували на соціальні потреби закарпатців

На трасі "Київ - Чоп" сталась аварія (ФОТО)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину