Рубрика: Суспільство

23 вересня

Вчені назвали час початку нового масового вимирання на Землі

foto

Масове вимирання тварин може початися вже у 2100 році.

Вчені заявили про те, що наступне масове вимирання тварин на Землі почнеться вже у 2100 році, коли концентрація вуглекислоти в океанах перевищить критичну позначку, а температури на планеті почнуть різко зростати. Висновки вчених були опубліковані в журналі Science Advances.

Два роки тому екологи заявили про те, що зараз на Землі відбувається нове, шосте масове вимирання тварин. За їхніми розрахунками, в епохи, що передували антропоцену – добі людини, кожні сто років зникало приблизно по два виду ссавців на кожні десять тисяч існуючих на той час видів тварин. У XX і XXI століттях ця цифра зросла у 114 разів.

Тепер же дослідники проаналізували те, як змінювалися умови на Землі незадовго до Пермського і інших вимирань.

Головною спільною рисою всіх цих подій було те, що початок кожного масового вимирання супроводжувався різкими змінами в концентрації СО2 в атмосфері і в тому, як відбувався обмін вуглецем між біосферою і неживою природою. Сліди цих змін можна легко помітити, як змінювалося співвідношення ізотопів вуглецю в породах тих часів.

Дослідники проаналізували решту 30 випадків різких змін у частках ізотопів вуглецю, добре відомі всім геологам, і зіставити їх з тим, як змінювався вигляд флори і фауни Землі в ці епізоди часу.

Виявилося, що всі подібні флуктуації в частках вуглецю-12 і вуглецю-13 супроводжувалися вимираннями і різкими перебудовами екосистем, в тих випадках, якщо ці флуктуації концентрації ізотопів вуглецю були досить великими і слідували простій математичній формулі, яку вивели вчені, аналізуючи зібрані ними дані.

Використовуючи цю формулу, вчені перевірили, чи загрожує масове вимирання Землі сьогодні. Виявилося, що подібна криза може початися дуже скоро, вже у 2100 році, коли концентрація вуглекислоти в океані досягне критичної позначки.


23 вересня 2017, 9:42
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Колись на Говерлі був угорсько-польський кордон (фото)

У мережі показали, як у високогір'ї Закарпаття «прокидається» унікальний гейзер (фото)

ДТП у Мукачеві

У МОЗ розповіли, що робити у випадку теплового удару

На Закарпатті було проведено 2800 ультразвукових обстежень, під час яких виявлено 37 пацієнтів з клапанними вадами серця

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину