Основним типом житла вважається хата з галерейкою та двома житловими приміщеннями, розташованими по обидва боки від сіней
Автентична гуцульська хата середини ХІХ століття розташована на маленькій полонинці під горою Брустурівський Буковець на межі сіл Шепіт та Космач, пише Depo.Закарпаття.
На Гуцульщині вже з ХІХ століття хати споруджували з брусового дерева, покривали дошками-драницями (у даному випадку коленим смерековим гонтом) й деколи оздоблювали різьбою окремі деталі (галерейки, одвірки, сволоки).
Основним типом житла тут вважається хата з галерейкою та двома житловими приміщеннями, розташованими по обидва боки від сіней.
На світлинах житло і господарські приміщення, в якому під одним дахом зведені житлові й господарські будівлі: хата, сіни, комора, стайня, боїще (клуня). Ззаду цю споруду замикає "притула", утворена продовженням покриття на огорожу, де дах ніби оповиває будівлю, опускаючись майже до самої землі. Інколи притули робили зліва та справа. У лівій притулі — комора для одягу і домашніх речей, а в правій - дровітня. Хліви для овець (корови) влаштовувались у притулі, що прилягала до тильної стіни хати. Окремо - вуджарня і стая.
ФОТО: "Українські Карпати"