Рубрика: Суспільство

08 вересня

З наступного року ЗНО з іноземних мов ускладнять

foto

Абітурієнти здаватимуть тести на розуміння мови на слух

У 2018 році на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов вперше будуть тести двох рівнів складності: B1 і B2. Також вони включатимуть частину «Розуміння мови на слух»: прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них, йдеться в наказі МОН, який набув чинності 8 вересня 2017 року.

Згідно із загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти існує шість рівнів володіння мовою, які розробила Асоціація Мовних Експертів ALTE (The Association of Language Testers in Europe): інтродуктивний (Breakthrough або А1), середній (Waystage або А2), рубіжний (Threshold або B1), просунутий (Vantage або B2), автономний (Effective Operational Proficiency або C1) і компетентний (Mastery або C2). Вони охоплюють проміжок від базового до практично бездоганного рівня володіння мовою.

На них зорієнтовані навчальні посібники з будь-якої європейської мови, довідники, словники, тести.

Рівень B1 передбачає, що особа може розуміти основний зміст чіткого нормативного мовлення на теми, близькі і часто вживані на роботі, у навчанні, під час дозвілля тощо. Може вирішити більшість проблем під час перебування у країні, мова якої вивчається. Може просто і зв’язано висловитись на знайомі теми або теми особистих інтересів. Може описати досвід, події, сподівання, мрії тощо.

Рівень B2 передбачає, що особа може розуміти основні ідеї тексту як на конкретну, так і на абстрактну тему, у тому числі й дискусії за фахом. Може вільно спілкуватися з носіями мови. Може чітко, детально висловитись на широке коло тем, виражати свою думку з певної проблеми, наводячи різноманітні аргументи за і проти, пише «Українська правда».

Тест рівня B2 складатимуть випускники 2018 року, які зараховуватимуть результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні.

ЗНО-2018 проходитиме з 22 травня до 14 липня з 11 предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова і французька мова. Кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з 4 навчальних предметів. Випускникам шкіл результати ЗНО з трьох предметів зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти українську мову і літературу, математику або історію України (на вибір) і ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Зміст тестів відповідатиме програмам ЗНО, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77.

Окрім випускників шкіл, 2018 року ЗНО з української мови і літератури проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію для їхнього атестату про повну загальну середню освіту.


08 вересня 2017, 16:15
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Польщі затримали п'ятьох будівельників з України

Індексація пенсій у березні торкнеться близько 10 мільйонів українських пенсіонерів

Вступив у дію Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня"

Щоб розмитнити «євробляхи» бажаючих, Закарпатська митниця ДФС перейшла в посилений режим роботи

Вчені з’ясували, як жорстокі відеоігри впливають психіку дітей

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину