Рубрика: Суспільство

12 серпня

Мукачівська ратуша та замок Паланок (відео)

foto

Мукачівська ратуша — триповерхова адміністративна будівля, збудована 1904 році у стилі неоготики.

У 1898 році було оголошено конкурс на проект ратуші. Участь брало 12 проектів серед яких переміг проект будапештського архітектора Яноша Бобули молодшого.

Закладення підвалин майбутньої резиденції відбулось 23 липня 1903 року. Були присутні мер міста Лайош Чег, депутат парламенту Янош Недецеї і граф Фрідєш Карой Шенборн Бухгейм. В підвалини була замурована капсула з зверненням до нащадків та статистичною інформацією. В одному з документів говориться:

"Дай то Сотворитель, щоб новозбудована міська резиденці стала пильним захисником закону та правопорядку, вихідним джерелом загального поступу та розвитку культури, провідником найпалкішого патріотизму та поширювачем національної освіти! Якщо в майбутньому цей рукопис побачить світло, нащадки нехай дізнаються, що чисельність нашого міста з 1553 житловими будівлями складала загалом 14 416 душ, з яких 2 751 римо-католики, 3 493 греко-католики, 1 590 євангелістів реформатів августинського віросповідання, 6 657 ізраільтян, 38 баптистів (уніатів) та 1 безконфесійний. У місті знаходиться 1 римо-католицька, 1 греко-католицька, 1 реформатська та 2 ізраільтянські церкви, з такою ж чисельністю душпастирства."

На ратушній вежі — годинник-куранти, виготовлений Йосипом Шовінським, - на той час він входив до числа п’ятірки найкращих баштових годинників у Європі. Механізм курантів зі сталі, а підшипники з бронзи.

В роки Першої світової війни годинник пошкодили. В часи Чехословацького періоду куранти чомусь так і не відновили. Лише з 1950-х років, після звільнення з армії, молодий 17 річний Василь Дуфинець відновив їх хід. А в наш час, його зять і онук продовжують доглядати за годинником.
Після розпаду Автро-Угорщини приміщення займав Мукачівський директорій Республіки.
Після 2-ї світової війни - органи комуністичної партії України.

1978 на іншому березі Латориці було збудовано новий адміністративний будинок для міського комітету комуністичної партії України та міськвиконкому. Через рік відбулось переселення і до 1996 року приміщення займав науково-дослідницький інститут Електрон.

1996 році будівля взята на баланс міста за балансовою вартістю 8 625 000 крб (1992 оцінка).

Адреса: пл. Духновича, 2

**************************************

Замок Паланок.
Мукачівський замок, найцінніша історична і воєнно-архітектурна пам'ятка Закарпаття XIV—XVII століть. Замок побудований на горі вулканічного походження заввишки 68 м, значно перебудований подільським князем Федором Корятовичем, а з часом представниками трансильванського роду Ракоці з навколишніми водяними ровами, чотирнадцятьма бастіонами та вежами, й вбитими в землю загостреними колодами - паланками.
З 1685 по 1688 р. замок пережив одну з найбільших облог, яку здійснили війська Австрійського імператора. Керувала обороною замку вдова князя Ференца І Ракоці Ілона Зріні. Після захоплення замку австрійці його реконструювали, що зробило його найсильнішою фортецею на сході Австрійської імперії.

Адреса: вул. Шенборна, замкова гора
Години роботи: 9:00-18:00
Без вихідних

Мукачівська міська рада

 

 


12 серпня 2017, 9:31
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


100 - таку кількість викликів отримали закарпатські поліцейські

Що треба знати закарпатцям про оподаткування спадщини та подарунків

Закарпатська поліція розшукує неповнолітню дівчину

Велика субсидійна афера: монополісти виграли, люди програли

Мешканці Берегова виявили підозрілу знахідку посеред вулиці

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину