Рубрика: Суспільство

17 липня

Майже 20% українців готові йти на будь-які поступки заради миру на Донбасі

foto

Більшість українців (70%) готові йти на компроміси заради встановлення миру на окупованих територіях, при цьому 18% готові йти на будь-які поступки заради цієї мети.

Про це свідчать результати опитування фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова.

Кількість респондентів, які вважають, що встановлення миру на Донбасі можливе силовим шляхом також становить 18%. Цікаво, що чим далі від зони бойових дій живуть респонденти, тим вони менш схильні йти на компроміси. Так, на Сході готовим йти на будь-які компроміси заради миру є кожен четвертий респондент, а на Заході – лише кожен десятий.

«Найбільш дієвими задля встановлення миру на Донбасі населення вважає міжнародний тиск на Росію, з тим аби вона відмовилась від втручання у конфлікт на Донбасі (38%), та успішна відбудова нормального життя на підконтрольній території Донбасу (28%)», – йдеться у повідомленні соціологів.

Цікаво, що у порівнянні з минулим роком суттєво зменшилася кількість осіб, які вважають, що для встановлення миру потрібно припинити фінансування цих територій (з 20% до 11%) та визнати російську мову другою державною (з 11% до 5%).

Більшість українців (55%) вважають, що так звані «ДНР» та «ЛНР» мають бути у складі України на довоєнних умовах, ще кожен п’ятий респондент вважає, що цим територіям можна надати автономію у складі України і близько 9% підтримали самостійне існування цих утворень або приєднання їх до складу Росії.

Водночас в Україні продовжує зростати підтримка ідеї введення на Донбас міжнародного миротворчого контингенту. Тепер за нього висловлюються понад 60% і лише п’ята частина населення виступає проти.

Єдиним регіоном, де кількість противників миротворців переважає число прихильників, є Південь (38% – проти; 36% – за). При цьому 19% респондентів не визначилися з відповіддю на це питання.

P.S. Дослідження проводилося із 9 по 13 червня 2017 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму і окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.


17 липня 2017, 15:52
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України



Схожі новини


На Закарпатті стались 2 аварії

Спалах кору на Рахівщині: кількість хворих школярів зросла

До списку найгарніших водоспадів України ввійшли і закарпатські (фото)

З шести поліцейських ГУНП Закарпаття – учасників відкритого чемпіонату прикордонної служби з легкої атлетики призові місця взяли п’ятеро

На все Закарпаття заплановано функціонування лише 6 організованих місць відпочинку краян на воді

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину