Лікарі попередили про найбільшу загрозу липня — спершу синіють губи

foto

Нітрати!

Уже з середини липня у продажу з»являються кавуни, пише zdorov-info.com.ua. Деякі виробники й постачальники обробляють ці плоди нітратами задля  швидкого та раннього дозрівання, а ще для забезпечення гарного зовнішнього вигляду. Тоді як є методи перевірки наявності в цих ягодах нітратів:

- Уважно огляньте м’якіть: вона не повинна мати фіолетовий відтінок, її волокна не мають бути жовтими.

- Розітріть трішки м’якоті у воді  — якщо рідина стане рожевою, їсти кавун не можна, бо є нітрати. Вода може стати мутною, але не кольоровою.

- Звернути увагу на зріз кавуна: він має бути з крупинками, а не гладкий чи глянцевий.

А ще майте на увазі, нітрати переважно знаходяться в шкірці, тож щоби захистити себе, варто її зрізати. Також не можна їсти м’якіть кавуна близько до шкірки.

Та головне, пам»ятайте: найкориснішими є сезонні овочі, фрукти та ягоди. Тож краще почекати, нехай достигнуть, а при появі симптомів отруєння нітратами, слід негайно звернутися за медичною допомогою.

Нітрити призводять до кисневого голодування тканин, порушення транспортування кисню кров’ю, пригнічення активності ферментних систем. При тім людина може відчути симптоми гострого отруєння, першими з яких є посиніння губ, слизових оболонок, нігтів, обличчя. Про ураження шлунково-кишкового тракту свідчить нудота, блювота, діарея, посилене слиновиділення, біль у животі. На порушення в роботі нервової системи вказує загальна слабкість, сильний головний біль, сонливість, порушення координації.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.