Рубрика: Політика

06 червня

Причиною розриву дипвідносин з Катаром став викуп в 1 мільярд доларів терористам та Ірану – FT

foto

Катарська влада виплатила викуп терористичній організації й Ірану, щоб звільнити заручників.

Катар виплатив близько одного мільярда доларів терористичній організації, яка пов'язана з Аль-Каїдою, і спецслужбам Ірану. Така виплата стала викупом за членів королівської родини, яких викрали в південному Іраку під час святкувань, і стала однією з причин розриву дипломатичних відносин країн перської затоки з Катаром, повідомляє Financial Times.

 

Крім того, близько 50 катарських бойовиків, які воювали в Сирії, також були захоплені в полон. Таким чином, зазначає видання, Катар зайнявся виплатою двом найбільш часто критикованим силам на Близькому сході.

Угода, яка була укладена ще в квітні, призвела до серйозного протистояння у дипломатичній сфері регіону. Вісім держав оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, звинувачуючи його у спонсоруванні тероризму. Катар в свою чергу спростовує фінансування тероризму, однак поки відмовляється коментувати інцидент з заручниками і викупом.

Катар має історію співпраці з цілою низкою сумнівних організацій, такі як повстанці в Південному Судані, Талібан в Афганістані або ж Хамас в Газі. Критики Катару, переважно Саудівська Аравія та ОАЕ, говорять про фінансування країною радикальних ісламських угрупувань різних сторін і толків, приводячи в приклад останні конфлікти в Сирії та Лівії.

Видання також відзначає, що одним з найбільш частих форматів підтримки Катаром різних угруповань є саме виплати викупу за заручників. При цьому такі угруповання можуть бути і представниками радикальних шиїтських організацій, яких спонсорує також Іран.


06 червня 2017, 11:00
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Суд поновив Насірова на посаді голови ДФС

Україна не підписала міграційний пакт ООН

Понад 150 країн затвердили міграційний пакт ООН

МВФ оголосив дату засідання щодо України

Судовий колапс в Україні

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину