В Україні узаконили діяльність приватних детективів
Замовником приватних детективних послуг може бути фізична або юридична особа, орган державної влади або місцевого самоврядування
Верховна Рада дозволила надання приватних детективних послуг. За прийняття в цілому законопроекту №3726 проголосував 261 депутат, інформують «Українські новини».
«Приватна детективна (розшукова) діяльність здійснюється з метою пошуку, збору і фіксації інформації, пошуку предметів, майна, людей і тварин, встановлення фактів та з'ясування різних обставин по замовленню клієнтів і за договором про надання приватних детективних (розшукових) послуг», - йдеться в ухваленому сьогодні документі.
Згідно з проектом, приватна детективна діяльність - підприємницька діяльність приватних детективів або об'єднань приватних детективів (зареєстрований державою суб'єкт господарювання, засновниками якого є не менше 2 приватних детективів з діючими свідоцтвами) з надання на платній основі детективних послуг для захисту прав і законних інтересів замовників.
При цьому замовником приватних детективних (розшукових) послуг, згідно з документом, може бути фізична або юридична особа, орган державної влади або місцевого самоврядування.
Працювати приватним детективом, згідно з документом, дозволяється громадянам з 21 року, мають вищі юридичну освіту або стаж роботи в оперативних підрозділах або в органах досудового розслідування від 3 років, а також пройшли відповідне навчання для здійснення детективної діяльності.
При цьому приватним детективам забороняється бути службовою або посадовою особою в органах державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних або судових органах влади, займатися адвокатською, нотаріальною, судово-експертної, військової (або альтернативної (невійськової) або підприємницькою діяльністю.
Також така діяльність забороняється звільненим з посади суддів, прокурорів, нотаріусів, зі служби в правоохоронних органах, органах державної служби або служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги або скоєння корупційного правопорушення.
Інформація, отримана приватними детективами, згідно з документом, є професійною таємницею, яка не підлягає розголошенню, є конфіденційною, крім випадків, коли вона має факти підготовки чи замаху на вчинення кримінального правопорушення (про такі факти детективи зобов'язані повідомити правоохоронним органам з передачею підтверджуючих матеріалів).
Контрольні функції над діяльністю суб'єктів надання приватних детективних послуг покладено на Міністерство юстиції.
Закон вступить в силу через 6 місяців після його опублікування. Наразі закон має підписати президент України.