В Україні узаконили діяльність приватних детективів

foto

Замовником приватних детективних послуг може бути фізична або юридична особа, орган державної влади або місцевого самоврядування

Верховна Рада дозволила надання приватних детективних послуг. За прийняття в цілому законопроекту №3726 проголосував 261 депутат, інформують «Українські новини».

«Приватна детективна (розшукова) діяльність здійснюється з метою пошуку, збору і фіксації інформації, пошуку предметів, майна, людей і тварин, встановлення фактів та з'ясування різних обставин по замовленню клієнтів і за договором про надання приватних детективних (розшукових) послуг», - йдеться в ухваленому сьогодні документі.

Згідно з проектом, приватна детективна діяльність - підприємницька діяльність приватних детективів або об'єднань приватних детективів (зареєстрований державою суб'єкт господарювання, засновниками якого є не менше 2 приватних детективів з діючими свідоцтвами) з надання на платній основі детективних послуг для захисту прав і законних інтересів замовників.

При цьому замовником приватних детективних (розшукових) послуг, згідно з документом, може бути фізична або юридична особа, орган державної влади або місцевого самоврядування.

Працювати приватним детективом, згідно з документом, дозволяється громадянам з 21 року, мають вищі юридичну освіту або стаж роботи в оперативних підрозділах або в органах досудового розслідування від 3 років, а також пройшли відповідне навчання для здійснення детективної діяльності.

При цьому приватним детективам забороняється бути службовою або посадовою особою в органах державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних або судових органах влади, займатися адвокатською, нотаріальною, судово-експертної, військової (або альтернативної (невійськової) або підприємницькою діяльністю.

Також така діяльність забороняється звільненим з посади суддів, прокурорів, нотаріусів, зі служби в правоохоронних органах, органах державної служби або служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги або скоєння корупційного правопорушення.

Інформація, отримана приватними детективами, згідно з документом, є професійною таємницею, яка не підлягає розголошенню, є конфіденційною, крім випадків, коли вона має факти підготовки чи замаху на вчинення кримінального правопорушення (про такі факти детективи зобов'язані повідомити правоохоронним органам з передачею підтверджуючих матеріалів).

Контрольні функції над діяльністю суб'єктів надання приватних детективних послуг покладено на Міністерство юстиції.

Закон вступить в силу через 6 місяців після його опублікування. Наразі закон має підписати президент України.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.