Рубрика: Суспільство

09 квітня

На річках розпочався нерест

foto

Згідно з розпорядженням голови Закарпатської ОДА від 16 березня 2017 р. «Про проведення заходів з охорони водних біоресурсів на період весняно-літнього нересту риби», на Закарпатті проводиться місячник охорони нересту риби та відтворення інших видів біоресурсів.

Нерест – це особливий період у житті мешканців водойм, обумовлений наявністю у водоймі сприятливих умов для відкладання ікри самками з подальшим її заплідненням самцями. Інстинкт продовження роду робить водних мешканців у цей період необережними і безпомічними. Вони стають легкою здобиччю браконьєрів.

Перед тим, як вирушати на нерест, риби починають збиватися в зграї. Потім їх шлях йде до верхів’я річок – так званий міграційний шлях. Відстані таких міграцій можуть бути різними: від сотень метрів до багатьох сотень кілометрів. Одні запливають в маленькі річки або протоки, а інші обирають добре прогріті мілководдя, де й відкладають ікру.
Нерест риб відбувається в різний час, тому що у кожного виду риб існує свій нерестовий сезон, коли температура води найбільше сприяє їх розмноженню.
З врахуванням гідрометеорологічних умов, клімату Закарпатського регіону та на підставі поданих науково-дослідними організаціями обґрунтувань Управлінням Державного агентства рибного господарства у Закарпатській області визначено строк заборони на лов (добування) риби та інших водних біоресурсів з 25 березня по 15 травня 2017 року.
У цей період забороняється будь-яке рибальство у всіх водоймах області, крім спеціально визначених місць, на яких дозволено виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з однією блешнею з берега.
Зокрема, наказом управління від 21.03.2017 р. №16 на період дії заборони дозволене любительське рибальства на таких ділянках р. Тиса:
– від місця впадіння р. Тересва (смт. Тересва) вверх по течії до місця впадіння р.Апшиця (с. Грушово, крім гирлових ділянок).
Всіх любителів рибної ловлі просимо дотримуватися установлених законодавством обмежень на період нересту риби.
І.Регуш, головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль».


09 квітня 2017, 9:16
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Закарпатті стались 2 аварії

Спалах кору на Рахівщині: кількість хворих школярів зросла

До списку найгарніших водоспадів України ввійшли і закарпатські (фото)

З шести поліцейських ГУНП Закарпаття – учасників відкритого чемпіонату прикордонної служби з легкої атлетики призові місця взяли п’ятеро

На все Закарпаття заплановано функціонування лише 6 організованих місць відпочинку краян на воді

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину