У Києві невідомі спалили ромський табір

foto

Роми повідомляли поліцію про погрози

У ході моніторингу стану дотримання принципу недискримінації в усіх сферах суспільних відносин, що здійснюється на підставі п. 6 ст. 3 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та ст. 10 Закону України «Про засади запобігання і протидії дискримінації в Україні», встановлено, що 05.04.2017 за участі громадських активістів був розібраний та спалений ромський табір, розташований по вул. Сортувальній у Дарницькому районі м. Києва.

Про це йдеться на сторінці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За інформацією представників правозахисних ромських організацій, напередодні інциденту ними на ім’я керівництва Головного управління Національної поліції у м. Києві було скеровано звернення щодо надходження погроз на адресу мешканців табору з боку радикально налаштованих груп та підготовки нападу на ромське поселення. У зв’язку з цим правозахисники просили забезпечити безпеку мешканцям вказаного ромського поселення.

Проте, ромське поселення було знищене, а ромські жінки і діти стали жертвами протиправних дій, які містять ознаки злочину, вчиненого на грунті нетерпимості.

З огляду на зазначене надіслано звернення до керівництва Головного управління Національної поліції у м. Києві щодо заходів, які вживалися задля захисту прав і свобод ромів у цій ситуації та належного розслідування вказаного інциденту.

Водночас направлено листа до міського голови м. Києва щодо врегулювання проблемних питань ромського поселення у Дарницькому районі м. Києва.

У листі до міського голови наголошено, що відповідно до пункту 8 статті 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація зобов’язана забезпечувати виконання законодавства щодо національних меншин і міграції. Згідно зі статями 10, 18 Закону України «Про національні меншини в Україні» держава гарантує національним меншинам право на збереження життєвого середовища у місцях їх історичного й сучасного розселення. Будь-яке пряме чи непряме обмеження прав і свобод громадян за національною ознакою забороняється й карається законом.

Окрім цього на міську державну адміністрацію покладені обов’язки щодо проведення інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на протидію упередженому ставленню до осіб, які належать до ромської національної меншини відповідно до Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 р. № 701-р.

Нагадаємо, що представники ромської національності найбільш компактно проживають на Закарпатті. В області розташовано понад 120 ромських поселень. Часто вони обирають життя в інших регіонах країни, в яких є більше можливостей заробітку.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.