Рубрика: Суспільство

02 квітня

Чехи полегшили процедуру отримання робочих віз для українців

foto

Тепер не потрібно реєструватися через Visapoint.

Громадянам України, які бажають приїхати на заробітки в Чехію, більше не потрібно записуватися в розкритикованій системі Visapoint. Міністерство закордонних справ республіки 20 березня виключило з неї довгострокові робочі візи (трудові карти).

Відомство пішло на цей крок під тиском чеських промислових компаній. У країні відчувається гостра нестача робочих рук, а електронна система гальмує процес видачі віз українцям, наймання яких може вирішити цю проблему.

Ще недавно, щоб подати документи на трудову карту, заявник повинен був записатися на прийом у чеське консульство в Києві чи у Львові через Visapoint. Однак зробити це було практично неможливо. Всі вільні місця займали «посередники», які потім продавали їх потрапили в безвихідну ситуацію людям за великі суми, нерідко за 800-1000 євро.

З 20 березня записатися на робочу візу через Visapoint вже не можна. Мінпромторг Чехії придумав альтернативу у вигляді декількох державних проектів, найбільший з яких називається «Режим Україна». Тепер процедура виглядає так: чеська фірма знаходить в Україні потрібного працівника, після чого відправляє заявку в одну з уповноважених відомством організацій (Торгова палата, Асоціація малих і середніх підприємств, Союз промисловців ЧР), яка допомагає підготувати всі необхідні документи і через МЗС пересилає їх в консульства в Києві чи у Львові. Після цього консульські співробітники призначають заявнику конкретну дату і час прийому.

«У цих проектів є кілька переваг. Кожна заява націлене на конкретного чеського роботодавця. Вони також дозволяють обійти посередників і прискорити весь процес », - заявила представник міністерства закордонних справ Ірена Валентова порталу iDNES.

Разом з тим вона визнала, що оформлення віз все одно триває занадто довго, на що продовжують скаржитися чеські компанії. Розгляд заяв сьогодні займає в середньому 109 днів.

У роботодавців є й інша претензія до проектів з працевлаштування українців: на 2017 рік квота по ним складає 10 200 чоловік, тоді як підприємствам сьогодні не вистачає близько 160 тис. працівників. За підсумками першого кварталу квота була вичерпана майже на половину - візи отримали 4 тис. чоловік.

«Ми думали, що процес піде швидше, проте як і раніше розгляд заяв триває місяцями. Крім того, десятитисячна квота буде вичерпана вже в середині року », - сказав віце-президент Союзу промисловців ЧР Радек Шпіцар.

Разом з тим проблема Visapoint на Україні залишається актуальною для всіх інших типів віз. У лютому МЗС повідомив, що тестує додаток для системи - «нескінченну чергу», яка повинна спростити запис на подачу заяв.

Вінегрет


02 квітня 2017, 16:45
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Закарпатті стались 2 аварії

Спалах кору на Рахівщині: кількість хворих школярів зросла

До списку найгарніших водоспадів України ввійшли і закарпатські (фото)

З шести поліцейських ГУНП Закарпаття – учасників відкритого чемпіонату прикордонної служби з легкої атлетики призові місця взяли п’ятеро

На все Закарпаття заплановано функціонування лише 6 організованих місць відпочинку краян на воді

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину