Вчені знайшли заміну морфію в отруті морських равликів
Результати тестів означають можливість створити новий вид антибольової терапії для важкохворих
Біологи зі США виділили з отрути морських равликів-конусів незвичайну молекулу, яка пригнічує біль так сильно, як морфій та інші опіати, але не викликає залежності, йдеться в статті, опублікованій в журналі PNAS, - пише Кореспондент.нет.
Молюски використовують отруту, щоб паралізувати або вбити свою жертву. Равлики-конуси широко зустрічаються в прибережних водах тропічних морів, всього їх існує близько 500 видів. День ці безхребетні проводять в товщі піску, а вночі вибираються на полювання. Коли повз них пропливає риба, вони викидають "гарпун", який вводить отруту в тіло жертви. Майбутній "обід" молюска виявляється практично миттєво паралізований.
У результаті проведених тестів з'ясувалося, що ефект знеболювання при використанні отрути равликів-конусів зберігався у піддослідних щурів до трьох днів. Результати тестів означають можливість створити новий вид антибольової терапії для важкохворих.
Більшість сучасних болезаспокійливих препаратів для хронічних хворих зроблені на основі опіоїдних анальгетиків, які мають специфічний вплив на центральну нервову систему, притупляючи сприйняття болю.