Рубрика: Суспільство

17 лютого

Рахівський фотограф переміг у французькому фотоконкурсі

foto

Відразу дві роботи фотографа обрали для календаря

«Друзі старих дерев» («Сoncours de photos des arbres vieux») – міжнародний фотоконкурс, який щороку організовує одна з природоохоронних організацій Франції. З різних куточків світу надходять роботи професійних фотографів та аматорів. Основна умова – зображення старих дерев, типових для місцевості. До цілей конкурсу належить привернення уваги світової громадськості до збереження дерев, особливо таких, що бачили не одну історичну епоху. Самий лише поважний вік рослинних довгожителів має спонукати людей, місцеву владу та уряди країн до збереження цих унікальних природних об’єктів.

Фотограф Карпатського біосферного заповідника Василь Зелінський надіслав на конкурс власні роботи. Наприкінці 2016-го року надійшло повідомлення від організаторів, що відразу дві його роботи відібрані серед кількох сотень інших. Звістка здавалася настільки нереальною, що рахівський фотомитець боявся в неї повірити, аж доки не отримав поштову посилку з французькими штампами. В ній виявились кілька примірників перекидного великоформатного календаря. Саме у такий спосіб організатори конкурсу відзначають переможців і водночас популяризують старі дерева, несуть у маси ідею щодо необхідності їхнього збережен­ня і розповідають про сам фотоконкурс. До речі, поширюється календар у всіх країнах світу, з якими французькі природоохоронці мають контакти та спільні проекти.

Старезні буки Угольки посі­ли гідне місце (на фото) серед дерев-велетнів з Франції, Іспанії, Ефіопії та Камбоджі. Сторінки календаря, відведені для серпня і листопада, у 2017-му розповідатимуть світу про трьохсотлітні буки заповідної Тячівщини. І хоча Василь надсилав роботи років три-чотири поспіль, перемогли вони саме у рік, коли відзначається 10-річчя входження букового пралісу Карпатського біосферного запо­відника до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

http://zorka.in.ua/wp-content/uploads/2017/02/%D0%94%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE-1.jpg

http://zorka.in.ua/wp-content/uploads/2017/02/%D0%94%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE-2.jpg

Вікторія Бундзяк, начальник відділу еко­ло­гічої освітньо-виховної ро­боти Карпатського біосфе­р­ного заповідника, Зоря Рахівщини


17 лютого 2017, 17:40
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Закарпатті стались 2 аварії

Спалах кору на Рахівщині: кількість хворих школярів зросла

До списку найгарніших водоспадів України ввійшли і закарпатські (фото)

З шести поліцейських ГУНП Закарпаття – учасників відкритого чемпіонату прикордонної служби з легкої атлетики призові місця взяли п’ятеро

На все Закарпаття заплановано функціонування лише 6 організованих місць відпочинку краян на воді

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину